• 09 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ביום רביעי תתקיים הילולת הבבא סאלי בנתיבות

שר הפנים והפריפריה אריה דרעי יהיה אורח הכבוד בהילולא, שתיערך במעמד רבני העיר, פייטנים וקהל רב

רבי ישראל אבוחצירא זצ''ל (מקור הצילום: וויקיפדיה)

ביום רביעי השבוע, ה-9 בינואר, תיערך בנתינות הילולת הבבא סאלי. ההילולא נערכת מדי שנה בד' בשבט, יום השנה לפטירתו של רבי ישראל אבוחצירא זצ''ל. קהל של כרבע מיליון איש מגיע  מדי שנה לחלקת הקבר בנתיבות, בהם אישי ציבור, רבני העיר, שרים וחברי כנסת. 

השנה אורח הכבוד יהיה שר הפנים, הפרפיריה, פיתוח הנגב וגליל אריה דרעי. האירוע ייערך במעמד האדמו''ר ר' ברוך אבוחצירא, הרב הראשי לישראל יצחק יוסף, רבה הראשי של ירושלים שלמה עמאר, רבה של נתיבות פנחס כהן, האדמו''ר פנחס אבוחצירא וראש עיריית נתיבות יחיאל זוהר. הפייטנים בנימין בוזגלו ויהודה מלכא ולהקת פרחי ירושלים יופיעו בעצרת המרכזית בשעה 15:00. 

''ההולכים לפני המחנה'' - סרט תעודה על הבבא סאלי (ערוץ 20 / מורשת)


הילולת הבבא סאלי נערכת זו השנה ה-35, במתחם קברו של רבי ישראל אבוחצירא, הבאבא סאלי. הקבר נמצא בעיר נתיבות, שבה חי הבאבא סאלי ב-14 שנותיו האחרונות. על הקבר בניין גדול, שבדומה לשאר המוסדות על שם הבאבא סאלי תוכנן בשילוב סגנון בנייה מרוקאי, על ידי האדריכל אבי צרפתי. סביב לקבר נבנה פארק בצורת חמסה. הבניין מחולק לשניים: צד לגברים וצד לנשים, כשבכל צד מתאפשרת גישה לקבר. מדי שנה פוקד קהל של כרבע מיליון איש את העיר נתיבות לכבוד האירוע הגדול. בקרבת חלקת הקבר נפגשים הבאים הנהנים גם משפע דוכנים המוכרים מזכרות ודברי קודש. אל ההילולא  מגיעים גם יהודים רבים מחו''ל, בהם רבים מצרפת, שם קהילה גדולה מאוד של יוצאי מרוקו. 

עבור העיר נתיבות, מדובר באירוע המצריך לוגיסטיקה גדולה והכנות רציניות כאשר תושבי העיר, לאורך השנים, מסבירי פנים לכבוד הבאים. על מנת להתמודד עם הקהל הרב, כוחות הביטחון נערכים מבעוד מועד לווסת את התנועה. 

מתחם קברו של הרב עבר שיפוץ גדול לפני כשנתיים, במימון המשרד ליפתוח הנגב והגליל ומשרד הדתות.  מתחם הקבר שוכן בחלקה הצפוני של העיר נתיבות ומשתרע על כשבעה דונמים. ההחלטה לשפץ את המקום, באה כדי להקל על קהל של למעלה מחצי מיליון מבקרים מדי שנה.

תגובות

End of content

No more pages to load