• 06 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

גנבו 200,000 ליטר דלק מצה''ל, ישלמו פיצוי ''מוזל'' למשרד הביטחון

פואד, עזיז, חאלד ומוראד אלאטרש גנבו דלק צה''ל בסך 778,201 שקלים, אותו מכרו לאחרים. בהסכם פשרה, הם יפצו את משרד הביטחון ב-700,000 שקלים בלבד, אחרי שנטלו אחריות על מעשיהם

פשרה עם מורשעים בגניבת דלק מצה''ל (צילום הדמיה: PXHERE / CC0)

בית משפט השלום באשדוד (כב' השופט י' ליבליין) נתן תוקף של פסק דין להסדר פשרה, לפיו ישלמו הנתבעים למשרד הביטחון סך של 700,000 ₪ בגין נזק שגרמו עקב גניבת דלק מצה"ל בהיקף של כ-200,000 ליטר.

 ב-17 במרץ 2017,  הגישה פרקליטות מחוז דרום (אזרחי), בשם משרד הביטחון, תביעה אזרחית נגררת להרשעה בפלילים נגד פואד, עזיז, חאלד ומוראד אלאטרש, כולם בני שבט אלאטרש, בגין נזקים כלכליים שנגרמו למשרד הביטחון עקב עבירות שביצעו הנתבעים, אשר פרצו לכלי רכב צבאיים, פרקו וגנבו מהם דלקנים ובאמצעות שימוש בדלקנים הגנובים,  גנבו דלק בשווי של כ- 778,201 ₪.

התביעה הוגשה בהמשך להרשעתם של ארבעת הנתבעים במסגרת הליך פלילי אשר התנהל כנגדם בבית משפט השלום באשדוד. בהתאם לכתב האישום המתוקן, הודו הנתבעים, בכך שבין אוקטובר 2015  ועד אוגוסט 2016 פרצו לכלי רכב צבאיים, פרקו וגנבו מהם דלקנים ובאמצעות שימוש בדלקנים הגנובים,  גנבו דלק במאות תדלוקים בתחנות דלק בהיקף של כ- 194,544 ליטר סולר, כאמור בשווי של כ- 778,201 ₪. את הדלק שגנבו מכרו הנתבעים לצדדי ג'.

לאור הודאת הנתבעים הם הורשעו ונגזר דינם.


"...היות ומדובר בגניבת דלקנים בהיקף משמעותי מצה"ל, הרי שיש בכך כדי לפגוע במוכנות המבצעית של צה"ל, וכנגזר מכך היה בכך להוות סיכון לפגיעה אמיתית ומשמעותית בביטחון הציבור"
בגזר הדין עמד ביהמ"ש על חומרת מעשיהם של הנתבעים ועל הפגיעה בביטחון הציבור והמדינה: "...היות ומדובר בגניבת דלקנים בהיקף משמעותי מצה"ל, הרי שיש בכך כדי לפגוע במוכנות המבצעית של צה"ל, וכנגזר מכך היה בכך להוות סיכון לפגיעה אמיתית ומשמעותית בביטחון הציבור".

בהתבסס על הרשעת הנתבעים בפסק דין חלוט, הוגשה כאמור התביעה האזרחית לתשלום סכום הנזק שנגרם למשרד הביטחון בגין מעשיהם של הנתבעים. במסגרת התביעה, ביקשה המדינה מביהמ"ש להורות לנתבעים ביחד ולחוד על תשלום פיצוי בגין הנזק שנגרם למשרד הביטחון.

כאמור, הצדדים הגיעו להסדר פשרה, במסגרתו הודו הנתבעים במיוחס להם בכתב התביעה, נטלו אחריות על מעשיהם ותוך 90 יום התחייבו לשלם למשרד הביטחון סכום של 700,000 ₪.  על פי ההסכם, אי עמידה בתשלום בזמן יגרור לחיוב הנתבעים בסך של 778,000 ₪, בתוספת 20,000 ₪ הוצאות משפט ושכר טרחה.

התיק טופל ע"י עו"ד אנטוניוס מרשי מפרקליטות מחוז דרום (אזרחי), בשיתוף עם עו"ד גיא גלעדי מחטיבת תביעות וביטוח באגף היועמ"ש במשרד הביטחון, כחלק ממדיניותה להגיש תביעות כנגד כל גורם, לרבות פרטי, אשר במעשיו או במחדליו הסב נזק למשרד הביטחון ולמדינת ישראל.


תגובות

End of content

No more pages to load