• 07 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מעודדים את תלמידי ב''ש להשתלב ביחידות הסייבר

כאלף תלמידים מבאר שבע נטלו חלק בכנס סייברטק, לעידוד הנוער המקומי להשתלב ביחידות העלית של צה''ל

(צילום: עיריית באר שבע)

למעלה מאלף תלמידי כיתות י"א - י"ב בבתי הספר התיכוניים בעיר המגבירים מתמטיקה ומדעים השתתפו בכנס ה"סייברטק" לעידוד והובלת בני נוער למצוינות בתחומי תקשוב, הגנה בסייבר והגנת הרשת שהתקיים בשבוע החולף באשכול פיס בבאר שבע. 

לדברי מארגניו, הכנס נערך במסגרת מעבר צה"ל דרומה וכחלק מהמהלך הלאומי להפיכת באר שבע לחלוצה עולמית ומובילה בתחום הסייבר.

למשתתפי הכנס הוקנו מגוון הכלים והמידע להשתלב ביחידות באגף התקשוב וההגנה בסייבר בצה"ל ובעתיד להפוך למומחים בתחומי הטכנולוגיה ותעשיית ההייטק בישראל.

הכנס התקיים בין היתר במעמד מ"מ וסגנית רה"ע מחזיקת תיק החינוך והרווחה ד"ר חפצי זוהר, מנהלת המחלקה לחינוך על יסודי רחל פלג, רע"ן קריית התקשוב ושוה"ם סא"ל איתי שגיא ואנשי חינוך רבים.

​​​​​​​

מ"מ וסגנית רה"ע מחזיקת תיק החינוך, ד"ר חפצי זוהר: ''כאן בבאר שבע, שיוצרת היום את המרכז הטכנולוגי, החדשני, תקשובי מרכז בינלאומי של סייבר, של הייטק, של חדשנות מתרחש דבר אדיר שיוכל לממש את כל המהווים שלכם כאנשים צעירים וכאנשים שירצו לשנות את העולם''.

רע"ן קריית התקשוב ושוה"ם, סא"ל איתי שגיא: ''הקמת קריית התקשוב הדיגיטלית בדרום, שהחלה בחודש האחרון, תהווה חוליה משמעותית ביצירת האקו סיסטם השלם, אשר כוללת את תעשיית ההי-טק, האקדמיה וכמובן את הרשויות. כל אלו, מהווים תשתיות ופלטפורמות, ואתם תלמידי הדרום, תצטרכו ליצוק אליהן תוכן, ולייצר חדשנות פורצת דרך הובלה טכנולוגית".

לאחר הרצאתו של סא"ל שגיא, הוזמנו התלמידים לסייר בתצוגה של אגף התקשוב וההגנה בסייבר. אמצעים מבצעיים ללוחמה מבוססת רשת, ומציאות מדומה. בנוסף תוארו בפני התלמידים היחידות המובילות בתחום התקשוב והגנת הסייבר בצה"ל ודרכי ההרשמה למיונים אליהן.

תגובות

End of content

No more pages to load