• 15 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

השנה היא 2019 - ויש יישובים בנגב שרק עכשיו זכו בגני משחקים לילדים

מה שבמרכז הארץ ברור מאליו, בנגב הוא בבחינת בשורה: רק עכשיו מוקמים גני משחקים לילדים ביישובים בנגב, בהם גילת, תפרח ואל-קאסום

גן לדוגמא. השקעה של 60 מליוני שקלים (צילום: המשרד לפיתוח הנגב)

קשה להאמין, אבל ביישובים רבים בנגב, אין גני משחקים לילדים - כך למשל בגילת, בתפרח, באל קאסום ועוד. המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל יזם פרויקט להקנת כ-200 גני משחקים בפריפריה. בימים אלה הסתיימה הקמת גני משחקים ראשונים בישובים גילת ותפרח ובימים אלה המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל פועל להקמת מאות גני משחקים בלמעלה מ- 80 רשויות מקומיות ברחבי הפריפריה, הנגב והגליל בעלות הכוללת של כ- 60 מיליון ₪.

הגנים עומדים בתקנים המחמירים בעולם, מונגשים ומאפשרים אינטגרציה לילדים בעלי מוגבלויות, המתקנים צבועים בשכבות הגנה מתקדמות ומונעים כוויות, גני המשחקים בעלי רצפה ייחודית למניעת זעזועים המקטינה את הסיכוי לפציעות, מתקני משחק עם הצללה, סביבת משחק המעודדת פעילות גופנית ומעניקים מענה מגיל אפס ומעלה.

אריאל משעל, מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל:  "הילדים הם דור העתיד ועלינו להעניק להם את מירב הכלים לאיכות חיים טובה יותר, החל מחינוך בלתי פורמאלי ועד לפעילויות בשעות הפנאי, כי אין כל סיבה שלילד בפריפריה לא יהיה גן משחקים מתקדם ליד הבית''.

מבדיקת המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל את צרכי התושבים בפריפריה הגאוגרפית והחברתית עלה כי קיים חוסר בפארקים ובגני שעשועים עבור פעילויות פנאי ובילוי בקרב משפחות וילדים.  לאור זאת המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל פעל לתכנון, ייצור, אספקה והתקנה של מתקני שעשועים בנגב, בגליל ובפריפריה החברתית. במסגרת הפרויקט, יצר המשרד קשר עם מספר ספקים כאשר לכל רשות מוצע דגם אותו היא יכולה לבחור מתוך מודלים ייחודיים של גני שעשועים בגדלים שונים, אשר יוקמו ברשויות בהתאם לשטחים שהן הקצו לכך.

בעקבות הקמת גני המשחקים כמות גני המשחקים ברשויות המקומיות ברחבי הנגב, הגליל והפריפריה החברתית תגדל בכ-8%. 

תגובות

End of content

No more pages to load