• 25 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

השר אלקין ביקר בדימונה, יטפל במטרדי הריח בשכונת הר נוף

השר להגנת הסביבה זאב אלקין ביקר בעיר דימונה, נפגש עם ראש העירייה בני ביטון ושמע ממנו על מטרדי הריח בשכונה הצפונית, בשל שריפת פסולת פיראטית

השר אלקין עם רוה''ע דימונה, ביטון (צילום: דוברות דימונה)

לא רק בבאר שבע סובלים ממטרדי ריח בעקבות שריפה פירטית של אשפה: השר להגנת הסביבה, ח"כ זאב אלקין, הגיע היום, רביעי, לסיור ולביקור מקצועי בעיר דימונה, מלווה בהנהלת המשרד להגנת הסביבה. זאת, בעקבות פניה של ראש העיריה, בני ביטון, בנושא שריפות פיראטיות של פסולת המשפיעות בעיקר על תושבי שכונת הר נוף, השכונה הצפונית בעיר. בעבר, תושבים בשכונת נחל בקע בבאר שבע במיוחד, אבל גם בשאר שכונות ב''ש, התלוננו על מטרדי ריח, שמקורם, לאחר תלונות וחקירה, התברר כשריפת פסולת בקרבת העיר.
 
ראש העיר ביטון ביקש את התערבות השר לסיום המפגע שמירר את חיי התושבים בשכונת הר נוף. מנהל מחוז דרום וראש צוות דרום של המשטרה הירוקה עדכנו על הפעולות שנעשו עד כה  השר הסכים כי יש לטפל בדחיפות בבעיה והורה למשטרה הירוקה להגביר את הפעילות בנושא כדי לסיים את המפגע.
 
ראש העיר הסביר לשר את החשיבות של הארכת החלטת הממשלה לדרום, הכוללת הקצאת תקציב ליחידת פיקוח של אשכול נגב מזרחי. השר עדכן שבעקבות פניית ראש העיר, המשרד נמצא בשלבים סופיים של הארכת החלטת הממשלה כפי שביקש.
 
בנוסף השר אלקין ניצל את הביקור כדי לערוך סיור בשכונת הניצחון שם מתקדמות העבודות בפרויקט השפ"פים במסגרתו המבנים הישנים והמרחב הציבורי עוברים שיפוץ.
 
השר להגנת הסביבה זאב אלקין: "עיריית דימונה היא דוגמה מוצלחת לרשות שרואה חשיבות בנושא הסביבה שיודעת להשיג תקציבים ולמנפם בצורה מיטבית עבור התושבים והסביבה, ואנחנו רואים בבני ביטון שותף לדרך".
 
השר אלקין אף התייחס לפרויקט שיקום השכונות הסביבתי. "יש פה הזדמנות להמשיך את המפעל של שיקום השכונות של מנחם בגין רק הפעם בנוסח המאה ה-21. הפרויקט כולל לא רק שיקום שכונות אלא גם התייחסות סביבתית, וגם כסף לתחזק ולשמר את העבודה שעשינו פה. אני שמח שנפל בחלקי הזכות להשקיע בפרויקט הזה בכל ערי הפיתוח והנגב".
 
ראש העיר ביטון: "שיתוף הפעולה בין עיריית דימונה-המחלקה להגנת הסביבה למשרד להגנת הסביבה הוליד פרויקטים מדהימים ואחראי למהפכה במגוון נושאים בעיר". ביטון אף הודה לשר באופן אישי על תרומתו לעיר בפרט ולנגב ולמדינת ישראל בכלל.
 


תגובות

End of content

No more pages to load