• 15 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''הלילה ישנים בממ''דים'': רקטות הערב על העוטף, צה''ל תוקף בעזה

אזעקה הערב ביישובי עוטף עזה, אחרי סוף שבוע של הפרות סדר על הגדר. לפי דיווחים פלסטינים, 6 רקטות שוגרו לעבר ישראל מסג'עיה. פיקוד העורף ממשיך לחסום את הגישה של אפליקציות ההתרעה - והתושבים רותחים מזעם

תקיפת צה''ל בעזה, הערב (מקור: טוויטר)

אזעקה הערב, מעט לפני השעה 21:00, ביישובי עוטף עזה. על פי מקורות פלסטינים, הלילה שוגרו 6 רקטות מאיזור סג'עיה שככל הנראה נפלו בשטחים פתוחים בישראל. לפי דיווחים מעזה, צה''ל השיב אש לעבר מקורות הירי. נפילה בשטח פתוח אותרה בדקות האחרונות. 

התקרית הערב מגיעה אחרי סוף שבוע מתוח ברצועה, שכלל, כמדי יום שישי, הפגנות ליד הגדר וחילופי ירי. על פי מקורות פלסטינים, רופאה פלסטינית נפגעה מירי צה''ל. בשישי צה''ל הזהיר את הפלסטינים שלא ייתקרבו לגדר. הערב, על פי מקורות פלסטינים, הירי כוון לאיזור נתיבות. עדי שמיעה אמרו הערב לבנרז'ה NEWS, כי שמעו קולות פיצוץ, מעט אחר ששמעו את אזעקת צבע אדום. 

כמו כן, נמשכת הביקורת כלפי פיקוד העורף, המונע מאפליקציית צבע אדום את הגישה לקובץ ההתרעות. האפליקציה של פיקוד העורף מגבילה את איזורי ההתרעה ל-3. כך יוצא, שאם תשוב העוטף נוסע לעיר אחרת או נמצא באיזור אחר, עליו לעדכן את האפליקציה ידנית או להמתין להודעות שייצאו על ידי כלי התקשורת. 

חצי שעה אחרי הירי דובר צה''ל הגיב: ''בהמשך לדיווח על אזעקה במועצות האזוריות שדות נגב ושער הנגב, זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לעבר שטח ישראל''.

ממועצת שדות נגב נמסר: ''לפני מספר דקות נשמעה אזעקת צבע אדום בחלק מישובי שדות נגב. הייתה נפילה מחוץ לישובים. אין נזק ואין נפגעים''.

צה''ל תקף הערב מטרות חמאס בעזה: ''מטוסי קרב של צה"ל תקפו שתי תשתיות תת קרקע של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה, בתגובה לשיגור שבוצע משטח רצועת עזה לעבר שטח ישראל מוקדם יותר הערב. ארגון הטרור חמאס אחראי על הנעשה ברצועת עזה וממנה. צה"ל ימשיך לפעול להגנת אזרחי ישראל וכנגד טרור משטח הרצועה'', נאמר בהודעת דובר צה''ל.

התנועה לעתיד הנגב המערבי פרסמה היום הודעה ובה ביקורת קשה על התנהלות פיקוד העורף, אשר חוסם את הגישה של אפליקציית צבע אדום למערכת ההתרעות. ''הלילה אנחנו ישנים בממ''דים, מונעים מהתושבים את השימוש באפליקציה היחידה שכן עובדת''.

לטענת תושבים, ההתנהלות התמוהה מזכירה החלטה קודמת, על פיה לכאורה הועברה הנחיה לא לדווח על כל אירוע ברצועה, מתוך כוונה להפחית את היקף הדיווחים על טרור עפיפונים. 

בהודעה הערב, הארגונים בעזה מאיימים להסלים את המצב ולהרחיב את מעגל הירי. 

תגובות

End of content

No more pages to load