• 09 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שיבושים קשים ברכבת: בוטלה רכבת בוקר מבאר שבע

בוקר של שיבושים ברכבת ישראל, בשל שורת תקלות: רכבת בוקר לכרמיאל בוטלה, נוסעים מאשקלון הועלו על קו באר שבע-רעננה - וזאת ביום העמוס בשבוע

שבושים ברכבות (צילום ארכיון: רץ בוואצאפ)

לתושמת לבם של אלה המשווקים בהתלהבות את חזון ''לגור בבאר שבע - לעבוד בתל אביב'': רצף תקלות הבוקר, ראשון, ברכבת ישראל, אשר שיבשה כליל את סדר יומם של הנוסעים, באחד הימים העמוסים בשבוע - כאשר אלפי חיילים נוסעים מבאר שבע ואליה לבסיסי צה''ל.

בבקר הייתה תקלה ברכבת מבאר שבע לכרמיאל. הרכבת בוטלה ובתחנת באר שבע נוצר עומס בלתי רגיל.  במקום לצאת מבאר שבע, הרכבת לצפון יצאה מתחנת קריית גת.

שלוש רכבות שהיו אמורות לצאת מאשקלון לכיוון צפון בוטלו אף הן. הנוסעים הועלו בתחנת אשקלון לקו באר שבע-רעננה, מה שיצר עומס גדול על הרכבות האלה. הרכבות עצמן יצאו מתחנות אחרות: מיבנה ומרחובות. 

רכבת ישראל פרסמה תגובה: "בשל כמה תקלות תפעוליות נרשמו הבוקר שיבושים בתנועת חלק מהרכבות. אנו מתנצלים בפני הנוסעים על אי הנוחות ומזכירים כי במקרה של עיכוב של חצי שעה ומעלה, הם זכאים לפיצוי".

חלמתם להגיע מבאר שבע לתל אביב תוך שעה?

בסרט התדמית ''באר שבע בירת ההזדמנויות'' מוצג איש היי טק המגיע מהמרכז לתחנת באר שבע ואומר לעצמו: ''בפעם הראשונה הגעתי לכאן לפגישה עם לקוח. לקח לי פחות משעה להגיע לכאן''. נכון, פעם היה חלום לחבר את באר שבע עם תל אביב ברכבת מהירה שתקצר את הנסיעה לפחות משעה. באר שבעים רבים עובדים בתל אביב, במיוחד בעלי מקצועות חופשיים. הם יוצאים השכם בבוקר מבאר שבע ומנצלים את הנסיעה ברכבת לעבודה (במחשב האישי או בשיחות טלפון). 

במציאות, הנסיעה אורכת יותר משעה: הנסיעה בין באר שבע מרכז לתל אביב השלום אורכת בין 1:23 ל-1:50. מספר רכבות מקצרות את הנסיעה בכמה דקות, אבל בשום מקרה זה לא פחות משעה. גם על תבנו על זה שתמיד יהיה לכם איפה להניח את הלפטופ, במיוחד בימי ראשון וחמישי, ימי הלחץ של החיילים. 

יום של שיבושים פוגע באותם אלה שפרנסתם מחוץ לבאר שבע. במקרה כזה, או שהם נאלצים להישאר לעבוד מהבית או שעליהם לתכנן מחדש אל לוח הפגישות שלהם בתל אביב. זאת, מבלי לדבר על אותם חיילים שיחטפו תלונה על איחור לבסיס. תגובות

End of content

No more pages to load