• 28 ינואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כחלון בב''ש: ''אצלי הצעירים לא ישובו לאוהלים של 2011''

שר האוצר משה כחלון ושרת השיכון, יפעת שאשא ביטון ביקרו בפרויקט ''מחיר למשתכן'' בשכונת סיגליות. כחלון הזהיר מפני גורמים אינטרסנטים המעוניינים להפיל את התכנית. מאת: משה פריאל

אל מול פני התקשורת: השר כחלון בב''ש (צילום: חן גלילי)

מאת כתבנו בכנסת משה פריאל

שר האוצר משה כחלון ושרת השיכון הטרייה,יפעת שאשא ביטון, ביקרו בבאר שבע וסיירו באתר פרויקט ''מחיר למשתכן'' של חברת רייסדור בשכונת סיגליות. יקיר רייזלר, הבעלים של חברת הבניה, הציג בפני השרים את הפרוייקט. .בהצהרה לתקשורת ציין השר בין השאר "בנינו בבאר שבע מעל 7000 דירות. ראינו זוגות מאושרים. למרות כל הביקורות וההכפשות פרויקט זה ''המחיר למשתכן'', הוא מצויין". אבי, צעיר באר שבעי, פגש בשרים והודה להם במילים נרגשות.

שרת הבינוי והשיכון יפעת שאשא ביטון ושר האוצר משה כחלון סיירו היום, שני, באתר בנייה של פרויקט מחיר למשתכן בשכונת סיגליות בבאר שבע. בשכונת הסיגליות מתוכננות לקום כ-1,800 יחידות דיור, שרובן כבר שווקו. הדירות באתר הבניה שבו ביקרו השרים יאוכלסו באפריל 2020. בבאר שבע הוגרלו עד כה 2,678 יחידות דיור ב-18 הגרלות. עוד כ-2000 יחידות דיור ישווקו בעיר בהמשך.

(צילום: חן גלילי)​​​​​​​

בסיור התייחס שר האוצר משה כחלון לעתיד פרוייקט מחיר למשתכן: "פרוייקט מחיר למשתכן יצא לדרך בזכות התמיכה הציבורית הגדולה במפלגת כולנו. בניגוד לממשלת לפיד-נתניהו, שלא השכילה לבנות דירות לזוגות צעירים, היום למעלה מ-60,000 זוגות צעירים מחזיקים בזכות מוקנית לדירה בזכות מחיר למשתכן." 

כחלון הזהיר שיש גופים רבים בקרב הספקולנטים ובעלי האינטרס שרוצים בחיסול מיזם מחיר למשתכן על מנת להחזיר את הספסור בקרקע שיביא להעלאה דרמטית של מחירי הדיור: "יש לא מעט אנשים שמתקשים להפנים את עוצמת המהפכה שהובלנו. יש תוכניות רבות לעצור את פרוייקט מחיר למשתכן. המחויבות היחידה שלנו היא לעתידם של הזוגות הצעירים, המשפחות הצעירות ומעמד הביניים."
 
"החזרנו את הלב והנשמה לחברה הישראלית. אצלי צעירים לא ישובו לאוהלים של 2011 והקבלנים לא ישלטו בקרקע ששייכת לכולנו'', אמר כחלון והבטיח: "מפלגת כולנו חזקה תמשיך את פרוייקט מחיר למשתכן ואת כל המהפכות החברתיות שהובלנו כמו נטו משפחה, חסכון לכל יחד, סבסוד צהרונים והעלאת שכר החיילים."

וידאו: ביקור השרים כחלון ושאשא ביטון בבאר שבע (צילום: משה פריאל)

"באר שבע היא עיר מטרופוליטנית, עיר העוגן של הדרום, ולכן השקענו בה בשנים האחרונות מאות מיליוני שקלים. אנחנו רואים בבאר שבע עיר חשובה, בירת אקדמיה עם מדע, רפואה, תשתיות מציונות, ולכן אנחנו פה. באזור הדרום הגרלנו כבר למעלה מ-7000 יחידות דיור, ראינו פה זוגות צעירים מאושרים, שיכנסו לדירותיהם בתחילת השנה הבאה. הפרויקט הזה הוא ציונות ממדרגה ראשונה, יישוב מחדש של הארץ והנגב ללא הטעויות שנעשו בראשית המדינה. כך מיישבים ומאפשרים לצעירים לקנות דירה במחיר הוגן."

שרת הבינוי והשיכון, ח"כ ד"ר יפעת שאשא ביטון: "המשימה שלנו כעת, כפי שכבר הנחיתי את אנשי המשרד, היא לרכז מאמץ כדי ללוות טוב יותר את הזוגות הצעירים שזכו במחיר למשתכן. אני רוצה שכל הזוגות יקבלו ביטחון ויידעו בדיוק מה הסטטוס שבו נמצא הפרויקט שלהם בכל שלב. אנחנו נבקר באתרים השונים ונוציא הודעה אישית לכל הזוגות כדי למנוע חוסר ודאות."

תגובות

End of content

No more pages to load