• 06 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חייל מבאר שבע זכה ליטול חלק בקורס ''לוחמים בסייבר''

סמ"ר ט', לוחם בכפיר מבאר שבע: ''בטוח שלאחר הצבא אחפש עבודה בתחום". הקורס הצה''לי, אותו עורך אגף התקשוב, מאפשר לחיילים כמו ט' לקבל כרטיס כניסה לתחום הסייבר

בגבם למצלמה: בוגרי הקורס (צילום: דובר צה''ל)

חייל מבאר שבע, סמ''ר ט', לוחם בחטיבת כפיר, הינו אחד הבוגרים של קורס ראשון מסוגו- "לוחמים לסייבר", שהסתיים השבוע. במסגרת הקורס, כ-30 משתחררי נובמבר מהמערך הלוחם בצה"ל - חי"ר, איסוף קרבי, תותחנים, הנדסה קרבית, חיל הים, חיל האוויר ועוד- זכו לקחת חלק בתכנית ייחודית של אגף התקשוב וההגנה בסייבר, אשר מעניקה להם כרטיס כניסה לתחום ההגנה בסייבר והזדמנות לרכוש מקצוע מבוקש לאזרחות. מדובר בקורס המיועד ללוחמים בסיום שירותם הקרבי, אשר להם זיקה לתחום הסייבר והטכנולוגיה ונתונים מתאימים.

במהלך הקורס, שאורכו כשבעה שבועות, למדו הלוחמים את מקצוע "מיישם ההגנה בסייבר", מקצוע חדש ומפתח בעולם הסייבר בצה"ל ובאזרחות אשר מהווה את הקו הראשון להגנה באירועי סייבר ואחראי על ניטור הרשתות. הייעוד המרכזי של קורס "מיישם ההגנה בסייבר" הוא ללמוד ולהכיר את השיטות שבאמצעותן צה"ל מגן על הרשתות, ועל האיומים הקיימים בהן. משתתפי הקורס הופכים למומחי הפעלה של הכלים והתוכנות אשר באמצעותם מגנים על הרשת. הפיילוט התקיים בבית הספר הארצי לקשר, תקשוב וסייבר (בה"ד 7) שבקריית ההדרכה.

בסיום הקורס מוענקת ללוחמים תעודת הסמכה מטעם מערך הסייבר הלאומי שתהווה עבורם מקפצה מהשירות לעולם הסייבר. לתעודה זו משמעות גדולה באזרחות- היא תאפשר ללוחמים, אשר תרמו רבות לביטחון המדינה, להשתלב בתפקידים יוקרתיים בתחום. למתאימים הוצעו משרות התלמדות וקבע באגף והשאר יוכלו להשתלב בגופי ביטחון מקבילים או לצאת לעולם ההייטק והתעשייה האזרחיים עם הכשרה מעשית.

מנטרים רשתות מחשב (צילום: דובר צה''ל)​​​​​​​

התכנית הייחודית נולדה מתוך רצון של אגף התקשוב וההגנה בסייבר להעניק את הכלים והידע המצויים בידו ללוחמים מתוך הוקרה לתרומתם ולשירותם המשמעותי. זאת כחלק מתכנית רחבה של זרוע היבשה להעצמת הדרג הלוחם.

מפקד בה"ד 7, אל"ם חיים אבודרהם: "השאיפה שלנו היא להיות שותפים בפיתוח של קהילה חדשה שמתפתחת בצבא בשנים האחרונות, קהילת ההגנה בסייבר. עלינו להביא את המקצועיות והרלוונטיות של צה"ל בתחום ברמה הגבוהה ביותר על מנת שנוכל לאפשר את חופש הפעולה של צה"ל במימד הקיברנטי וביצוע המשימה באופן היעיל ביותר".

סמ"ר ט', לוחם בכפיר ותושב באר שבע: "הקורס מקצועי מאוד ומהווה עבורי חוויה מיוחדת וחד פעמית שלא תחזור על עצמה. בטוח שלאחר הצבא אחפש עבודה בתחום".

תגובות

End of content

No more pages to load