• 06 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

9 שנות מאסר על אבישי איטח, ממורשעי גניבת הנשקים בשדה תימן

פרשת גנבת הנשקים מבסיס שדה תימן: אחיו של הנאשם המרכזי, ליאור איטח, נדון במסגרת ההסדר לעונש של 24 חודשי מאסר בפועל. על הנאשם הנוסף, סאאיד מסארווה, נגזרו 26 חודשי מאסר בפועל

הנשקייה בבסיס שדה תימן, אחרי הפריצה (צילום: דוברות המשטרה)

בית משפט המחוזי בב"ש קיבל את הסדר הטיעון והטיל עונש של 9 שנים ו-7 חודשים על הנאשם, אבישי איטח, שהורשע יחד עם 6 נאשמים נוספים  בפרשת גניבת הנשקים מהנשקייה בבסיס הצבאי בשדה תימן וסחר בהם. אחיו של הנאשם המרכזי, ליאור איטח, נדון במסגרת ההסדר לעונש של 24 חודשי מאסר בפועל. על הנאשם הנוסף, סאאיד מסארווה, נגזרו 26 חודשי מאסר בפועל.  

כזכור, ב-6 ביולי, 2017,  הגישה פרקליטות מחוז דרום (פלילי) לבית המשפט כתב אישום נגד חמישה נאשמים, האחים אבישי וליאור איטח מבאר שבע, עלאא כליל מצרי מכפר קרע, סאאיד מסארווה, וחיכמת מלחם מערערה. בהמשך הוגש כתב אישום נגד ג'יהאד מסרי ומוחמד זייד מכפר קרע.

הנשקים שנתפסו אחרי הפריצה (צילום: דוברות המשטרה)

מעובדות כתב האישום עולה, כי הנאשם ליאור איתח עבד כקבלן שיפוצים בבסיס שדה תימן. אחיו אבישי איתח, ניצל אישור כניסה שהוענק לאחיו, ותכנן לגנוב כלי נשק ממתחם הנשקייה שבבסיס. עובר לגניבת הנשקים, בביתו של ליאור, הציע אבישי לעד מדינה, לרכוש כלי נשק רבים ועד המדינה הביע את הסכמתו.  בסיועו של ליאור, אבישי פרץ אל הנשקייה שבבסיס שדה תימן, חתך את מנעולי הדלתות וגנב מהנשקייה 33 רובים מסוג M16.

לאחר גניבת כלי הנשק, העביר אבישי 15 כלי נשק לידי אחר וביקש ממנו להעבירם למקום מסתור. במקביל, אבישי העביר 18 כלי נשק לידי עד המדינה בצפון הארץ. עד המדינה ביקש את סיועו של גיהאד מסרי, למכור את כלי הנשק, והשניים ביקשו מעלא מסרי שינהג ברכב בו הועברו כלי הנשק מבלי שידע את כמות וסוג הנשק. בהמשך לאמור, עד המדינה קשר קשר למכור לחיכמת שני כלי נשק, ומכר לגיהאד 3 כלי נשק ומכר לסאיד בשותפות עם מוחמד 5 כלי נשק.

במועד מאוחר יותר, העביר אבישי לעד המדינה 5 כלי נשק נוספים, אשר המעורבים בתיק קשרו קשר לרכוש אותם.  אבישי איתח קיבל סך של 660,000 בתמורה למכירת כלי הנשק לעד המדינה.

וידאו: הפריצה בשדה תימן (צילום: דוברות המשטרה)

הנאשמים הודו והורשעו במסגרת הסדר טיעון, כל אחד על פי חלקו, בביצוע עבירות של קשירת קשר לפשע, התפרצות וגניבה, גניבה בנסיבות מיוחדות, קבלת נכסים שהושגו בפשע ועבירות שונות בנשק (רכישה, החזקה, נשיאה והובלה וסחר בנשק).

בית המשפט קיבל כאמור את הסדר הטיעון והטיל על הנאשם אבישי איטח עונש של 9 שנים ו-7 חודשים, מאסר על תנאי קנס בסך 70,000 ₪ . ליאור איטח נדון לעונש של 24 חודשי מאסר וקנס בסך 30,000 ₪. עניינם של שאר הנאשמים הסתיים והם נדונו לאחרונה לעונשי מאסר בין כתלי הכלא בין 16-42 חודשים.

תגובות

End of content

No more pages to load