• 07 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ההשפעה האירנית בעזה: צה''ל פרס מערכות כיפת ברזל והחל לשלוח צווי 8

האיראנים לא שוכחים ולא סולחים: נתניהו התרברב ש''שיפץ נמל תעופה'', האיראנים מחממים את הגזרה באמצעות העזתים וצה''ל פורס כיפות ברזל ושולח צווי 8

מערכת כיפת ברזל נפרסה בדרום (צילום ארכיון: דובר צה''ל)

לילה מתוח - שוב - בדרום: צה''ל פרס מערכות כיפת ברזל בדרום ובצפון והחל לגייס בצווי 8 את אנשי המילואים של מערך ההגנה האווירית, על רקע החלטת חמאס שלא לקבל את הכספים מקטאר - סך 25 מיליארד דולרים, אשר בסופו של דבר מחולקים בין כ-23,000 אנשי מנגנון החמאס ולא מגיעים לכ-2 מיליון עזתים החיים בתנאים מחפירים. סירוב חמאס לקחת את הכספים הקטאריים מזכה אותם הערב בשבחים הן מן האיראנים והן שמאר הארגונים בעזה.

ברקע, האיראנים, שעל פי מידעים שונים, חיילים שלהם נפגעו בתקיפה האחרונה של ישראל בסוריה, עליה הודה ראש הממשלה: ''אמש הלם חיל האוויר בעוצמות בסוריה אחרי שאיראן שיגרה טיל לעברנו'', אמר השבוע נתניהו.  "איננו עוברים לסדר היום אל מול הניסיונות של איראן להתבסס בסוריה ואל מול ההצהרות שלהם שהם רוצים להשמיד את ישראל, כפי שאמר מפקדם רק עתה. מי שמנסה לפגוע בנו, אנו פוגעים בו. מי שמאיים להשמיד אותנו, יישא במלוא האחריות".

מערכת כיפת ברזל באחד היישובים בדרום  (צילום: דובר צה''ל)​​​​​​​

זה לא חמאס, זה ג'יאהד: חממים את הגזרה בהוראת אירן

אירן מנסה לחמם את הגזרה הדרומית: ארגון הג׳יהאד האיסלאמי הפלשתיני הוא זה העומד מאחורי הפרובוקציות בגבול הדרומי,  בשבוע האחרון. אדוניו של הגי'אהד האיסלמי יושבים בטהרן. אירן לא נוהגת להתעמת ישירות מול ישראל, אבל יודעת להכאיב לה באמצעות אחרים, כפי שקרה בשני פיגועי הענק בארגנטינה ואחרים, ברחבי העולם. החשש הערב בישראל הוא מפני פעילויות של ארגונים סוררים, שיפעלו תוך ''עצימת עין'' של חמאס. למרות שצה''ל חוזר ומצהיר כי הוא רואה בחמאס את האחראי הבלעדי למה שקורה בעזה, הוא למד שיכול להעלות ולהוריד את גובה הלהבות בדרום כרצונו - כפי שעשה לאחרונה בסבב ארוך של טרור שריפות, בלוני תבערה וחבלה, וסבבי ירי על יישובי הדרום, כשהוא מצהיר בברור שהוא - ורק הוא - קובע את היקפי וגזרות הירי: שדרות, עוטף עזה, נתיבות-אופקים, אשקלון-אשדוד ובאר שבע. הוא מודע לכך, שדי בפגיעה קשה בעורף הישראלי, כדי לגרור את ישראל למבצע רחב היקף וגם בטוח, שהמבצע ייבלם בלחץ בינלאומי. 

זאת הפוליטיקה, אבל מאחורי הפוליטיקה יש אנשים: בעוטף עזה, אבל גם בבאר שבע ובנגב מסתכלים הערב על המצב בדאגה. בעזה, יש מי שמחכים לקבל את מאות השקלים שמעניק להם החמאס מכספי התשלומים הקטאריים. מהגרושים האלה הוא מנסה להתקיים, כשהמצב ברצועה גובל במשבר, משבר אשר האחראי הבלעדי שלו הוא חמאס. מדי יום נכנסות משאיות עם סחורות ודלק. ישראל מאפשרת להעביר את הסורחות דרך מעבר הגבול, אבל ממש אין לה שליטה לאן הסיוע הולך. 

למה חמאס מסרב לקבל היום את הכספים הקטאריים? יש לו בעיה פנימית: הוא נתפס כבר כמי שרודף אחרי שלמונים ושאפשר לקנות אותו בכסף. הוא חייב להראות לשאר הארגונים בעזה ובעיקר, לג'יאהד האיסלאמי הנשלט בידי אירן, מי הבוס. 


תגובות

End of content

No more pages to load