• 24 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

המאמן והעיתונאי שוקי בנאדו הלך לעולמו

בנאדו, בן 70, מוכר בבאר שבע ובארץ כמי שגילה את יוסי בניון, ושימש מאמנם של הנערים אליניב ברדה ואורן סגרון, לימים כוכבי כדורגל. בית''רי בנשמה, אוהב אנשים, בעל חוש הומור נדיר, מותו הוריד אבל גדול

שוקי בנאדו ז''ל (צילום: ארכיון כל בי)

שוקי הבנאדו, איש כדורגל ועיתונאי ספורט, הלך לעולמו במהלך הלילה שבין שישי לשבת והוא בן 70. בנאדו מוכר לתושבי באר שבע ולאוהדי הספורט בארץ כאיש שגילה את יוסי בניון, והיה מאמנם של אליניב ברדה ואורן סגרון, כשאלה שיחקו בקבוצת הנערים.

בנאדו, יליד תל אביב, בית''רי בנשמה, החל לשחק ולהיות מעורב בקבוצ בית''ר תל אביב בגיל 15. הוא עבר להתגורר בבאר שבע בגיל 23, עיר בה למד חינוך גופני ושימש כמאמן ומורה. על אהבתו הגדולה לבית''ר סיפר כי זאת באה מהבית. אביו, עו''ד אמיל בנאדו, חירותניק, היה חבר בהנהלת בית''ר תל אביב בשנות ה-30, עת הקבוצה זכתה בשני גביעים, בימים שאפילו השיוך הפוליטי של המפלגות קבע את הרכב האוהדים. הוא אהב את בית''ר מבית וכל חייו תמך בה רעיונית.

אהדתו לבית''ר עלתה לו לא פעם בעימותים מול המעסיקים שלו בעולם הספורט, שהתנצלו מאוחר יותר בפניו, כשהבינו שמדובר באדם נדיר. בנאדו היה מוכר גם לאנשי סניף הליכוד בבאר שבע, בו היה פעיל מעת לעת. באחד המפגשים, לפני כמה שנים, עת ביקר בבאר שבע ד''ר בני בגין, ביקש בנאדו לשיר איתו את המנון בית''ר וד''ר בגין נעתר בהתרגשות רבה, כי אהב מאוד את שוקי וידע על ההיכרות בין שוקי למנחם בגין ז''ל.

בנאדו היה אחד העיתונאים שכתבו בשבועון ''כל-בי'' מיום הקמתו. הוא היה פובליציסט, עם חוש הומור נהדר. גם כשהשמיע דברי ביקורת, עשה זאת בהומור והכתיבה שלו זכתה לפופולריות רבה. הוא המשיך ללוות את העיתון בגילגליו השונים, עד לשנת 2011. בין היתר, בנאדו עבד בעיריית באר שבע והיה פעיל מאוד בעולם הספורט. בשנים האחרונות, לא היה נדיר לראות אותו יושב עם חבריו מעולם הספורט, בפרלמנט קולני ומצחיק באחד מבתי הקפה. לשוקי היו אין ספור סיפורים מהשנים שלו כמאמן וכעיתונאי. בבאר שבע הוא כתב גם משך שנים בשבועון שבע וסיפק פרשנויות בנושא פוליטיקה מקומית.

איש הספורט: שוקי בנאדו במדי המאמן (צילום: פייסבוק אישי)​​​​​​​

אנשי כדורגל בבאר שבע ובארץ רחשו לו כבוד רב וכך גם דמויות מהפוליטיקה הארצית, בהם ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא המדינה, ראובן ריבלין. 

העיתונאים בנגב אהבו את שוקי מאוד. הוא היה מברך את כל חבריו - ויש רבים כאלה מכל צקות הקשת הפוליטית - בברכת תל-חי. בכתיבתו הוא היה מסוגל לנתק עצמו מהפן האישי-רעיוני ולבקר כשצריך ולעשות זאת בחוכמה ועם אהבה רבה. שוקי תמיד לימד עיתונאים צעירים, שביקורת צריכה להיות לגופו של עניין ומאחורי כל סיפור וכל מאמר, עומדים בני אדם. בישיבות המערכת של עיתון כל-בי, בימים הראשונים של השבועון, שלא היו קלים, הוא היה מספק תמיד הפוגה קומית. סיפוריו על היכרותו עם פוליטיקאים ואנשי ספורט ובעיקר אותן תקריות מצחיקות בהן נתקל, היו מגלגלות את משתתפי הישיבה מצחוק. מצד שני, הוא היה עיתונאי וכתב פוליטי רציני, שתרם רבות לכתיבה בעיתון.  הייתה לו יכולת נדירה להרגיע ולפרק עימותים בין אנשים וכל מי שהכיר אותו היה מתאהב בנועם הליכותיו וברצונו לסייע. 

בשנות עבודתו כעיתונאי ביקש תמיד לתקן ולשפר את המראה של העיר באר שבע, אותה אהב. הוא היה מתעד ופונה לרשויות, בבקשה לטפל בליקויים שונים. למרות שהפך לכוכב בינלאומי, יוסי בניון לא שכח אף פעם את בנאדו והיה מבקר אותו כשרק ניתן. 

בשנים האחרונות הוא לא היה בקו הבריאות, אבל הקפיד להיפגש עם חבריו לפרלמנט, לעיתים קרובות בסניף ארומה בגרנד קניון, לא הרחק מביתו. הוא שמח לפגוש לא רק אנשי ספורט, אלא גם עיתונאים בעבר והיה מעלה זכרונות, לרוב מצחיקים. היה לו זיכרון פנומנלי לכתבות וטקסטים ואפילו ידע לצטט בעל פה דברים שנאמרו בישיבות המערכת של כל-בי. 

עמותת אוהדי הפועל באר שבע פרסמה לפני שעה קלה הודעת השתתפות בצער: ''שוקי בנאדו הלך הלילה לעולמו. בנאדו היה אחד מאנשי הכדורגל המוערכים והוותיקים באזור הנגב שאימן דורות רבים של כדורגלנים צעירים. בנאדו הוא האדם שגילה וטיפח את יוסי בניון, בנוסף אימן במהלך שנותיו הרבות על הקווים את אליניב ברדה, אורן סגרון, שרון אביטן ורבים נוספים. עמותת וסרמיליה משתתפת בצער המשפחה ומאחלת שלא תדעו עוד צער. יהי זכרו ברוך!''.

​​​​​​​יהי זכרו ברוך!


תגובות

End of content

No more pages to load