• 10 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

לילה של אימה: ''אנחנו לא יודעים אם הבוקר ניזרק מהדירה''

משפחה מבאר שבע, אם וחמשת ילדיה, בהם ילד הסובל ממחלה כרונית, אינם ישנים הלילה. בהיעדר פתרון אחר, הם חיים בדירה אליה פלשו ונמסר להם שהפנוי עלול להתבצע הבוקר, שני

אחת הבנות תלתה שלט על דלת הבית (צילום סלולרי)

דרמה בשכונה ד' בבאר שבע: משפחה - אם וחמישה ילדים קטנים, בהם ילד החולה במחלה כרונית, עלולים להיות מפונים מדירה אליה פלשו בהיעדר פתרון אחר. בשעות אלה, 1:00 בלילה, נערכות שיחות בניסיון למנוע את הפנוי של המשפחה. ''אנחנו במצב נשפי מאוד קשה. הילדים בחרדות. הבת שלי ציירה ציורים קורעי לב, שהדביקה בדלת הבית, כדי שאם השוטרים יגיעו לפנות אותנו, יראו אותם וישנו אולי את דעתם''.

על דלת הבית: אחת הילדות כותבת - ''אן לכם רחמנות?'' ''עזרה תרחמו'' ''כולם שונאים אתכם'' (צילום סלולרי)
​​​​​​​

''כלכלית, אין  לי אפשרות לשכור בית בשוק החופשי. כל שקל שיש לי הולך לפרנסת הילדים. יש מקומות בבאר שבע בהם אני לא יכולה להתגורר בגלל כל מיני דברים שקראו. אני חוויתי טראומות ואיןם מצב שאני לוקחת את הילדים לחיות בין נרקומנים ומשת''פים. הזהירו אותי שיבואו לפנות אותי וגם אמרו לי שזה עלול לבוא בהפתעה ואז מה? ניזרק לרחוב? אימא עם חמישה ילדים? אני מנסה לדבר עם מי שרק אפשר, להגיע לשרת השיכון שתשמע אותי. פשוט לא נראה לי סביר, שלא ניתן יהיה לקבל פתרון למצב שלי''.

בימים האחרונים, האם נמצאת במרתון של שיחות אל מול הרשויות, בהן רשויות הרווחה. לדבריה, היא טרם קיבלה לידיה צו פינוי, אך נמסר לה כי הפינוי יהיה בהפתעה. במהלך הלילה, היא מנסה לעצור את הפינוי, בסיוע של פעילים חברתיים, ''אבל איש לא חותם לי על זה'', אומרת האם. 

תגובות

End of content

No more pages to load