• 02 אפריל 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סכנה בלב הנגב: חוות גז פירטית הגדולה בישראל, בפזורת נבטים

על פי החשד, חברי החוליה גנבו גז מחוות לולים בנגב, אותו אחסנו באופן פירטי במכלי ענק, חלקם ליד פסי הרכבת, בפזורת נבטים. במנהל הגז אומרים כי היה מדובר בסכנת חיים ממשית

מיכל גז פירטי שהוטמן בסמוך לפסי הרכבת (צילום: דוברות מג''ב)

בלשי משמר הגבול של משטרת ישראל עצרו חוליית גנבי גז לה מייחסים במשטרה עשרות גניבות של גז מלולים בדרום הארץ. המעצר הביא לחשיפה של מה שנראה כמו חוות הגז הפיראטית הגדולה ביותר שנראתה בישראל עד כה. 

אמש, עם מעצר 3 החשודים וחשיפת חוות הגז הפיראטית, הגיעה לסיומה פרשייה של היחידה המרכזית של מג"ב בדרום, "מרכז הבינה"- המרכז לחקירות ומודיעין של מג"ב בסיוע היחידה האווירית. החקירה שנוהלה במשך שבועות נגד חוליית גנבי הגז מלולים באזור הדרום מעלה חשדות כבדים של גניבת גז, מילוי פיראטי של מיכלי גז ומכירתם לשימוש ביתי ומסוכן.

מאות מיכלי גז נתפסו בחוות הפירטית (צילום: דוברות מג''ב)

על פי החשד חברי החולייה היו מגיעים מדי לילה באמצעות משאיות ללולים באזור הדרום וגונבים גז דרך אמצעי שאיבה פיראטיים שהיו מחברים למיכלי הגז המשמש לחימום של האפרוחים בלולים. את הגז שבלולים היו מעברים למיכלים שעל המשאיות ומשם לאזור מגוריהם בפזורה הבדואית בדרום, שם היו ממלאים את צוברי הגז הענקיים שהסליקו מתחת לאדמה באופן בלתי חוקי. את הגז היו בין היתר ממלאים במיכלי גז בגדלים שונים ומוכרים אותם על פי החשד לשימוש ביתי באזור הפזורה והדרום. במשמר הגבול ומנהל הדלק והגז מציינים כי מדובר בפרשיית גניבת הגז הגדולה ביותר שנראתה במדינת ישראל תוך סיכון ממשי של חיי אדם. לא רק שהאופן בו הוחזק הגז סיכן את חייהם של מי שגר באיזור אלא גם מי שקנה מהם את מיכלי הגז לשימוש ביתי נמצא היה בסכנת חייםהחקירה שנמשכה זמן רב הביאה אתמול לפעילות ממוקדת של כוחות משמר הגבול שתפסו "על חם" שניים מחברי החולייה לאחר שגנבו גז מלולים במושב פעמי תש"ז. החשוד השלישי נעצר לאחר שעשה דרכו לכיוון פעמי תש"ז בכדי לבדוק מדוע שותפיו אינם עונים לטלפונים שלו (לאחר שנעצרו). בפעילות שנמשכה אתמול במהלך כל היום, בוצעו סריקות נרחבות בפזורה הבדואית שבדרום, מקום מגוריהם של החשודים, שם איתרו השוטרים כ-500 מיכלי גז מלאים בגדלים שונים שהוחזקו בביתו של אחד החשודים. במהלך החיפוש הופתעו השוטרים ואנשי מנהל הדלק והגז לאתר כ- 5 צוברי גז ענקיים שהוסלקו מתחת לאדמה, מתחת לבתי מגורים ובסמוך למסילות רכבת באזור. 

וידאו: צוברי הגז הפירטיים, בקרבת מסילת הרכבת. סכנה ממשית (צילום: דוברות מג''ב)

על פי החשד צוברי הגז שנמצאו מולאו גם הם מהגז הרב שנגנב מהלולים ברחבי הדרום.  צוברי הגז אותרו מתחת לאדמה בסמוך למגוריהם של החשודים ובסמוך לפסי הרכבת שעוברים במקום. הצוברים היו מותקנים באופן לא תקני תוך סיכון ממשי של חיי אדם שעוברים בסביבה.

בנוסף איתרו כוחות מג"ב בסריקות ציוד חקלאי החשוד כגנוב ומספר מיכלי סולר המוחזקים באופן לא חוקי. אתמול משעות הבוקר פעלו שוטרי מג"ב ואנשי מקצוע של משרד האנרגיה בפינוי מיכלי הגז וצוברי הגז שבאזור. 

שלושת חברי החולייה, בשנות ה-40 לחייהם תושבי הפזורה הבדואית הועברו לחקירה במשמר הגבול. בית משפט השלום באשקלון האריך אתמול, ראשון, את מעצרם בשמונה ימים עד ל-3 בפברואר.

במשמר הגבול ומנהל הדלק והגז מציינים כי מדובר בפרשיית גניבת הגז הגדולה ביותר שנראתה במדינת ישראל תוך סיכון ממשי של חיי אדם. לא רק שהאופן בו הוחזק הגז סיכן את חייהם של מי שגר באיזור אלא גם מי שקנה מהם את מיכלי הגז לשימוש ביתי נמצא היה בסכנת חיים. המשטרה הפעילה את כלל מאמצי המודיעין והאמצעים הטכנולוגיים העומדים לרשותה בכדי לתפוס את החשודים ולאחר שאלו נעצרו וחוות הגז פונתה אזי הוסר החשש לחיי האזרחים הגרים באזור. 


תגובות

End of content

No more pages to load