• 29 מאי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''הפכנו את ב''ש למרכז סייבר'', אמר נתניהו בכנס שנערך בתל אביב

כנס סייברטק 2019, נערך בגני התערוכה בתל אביב. ראש הממשלה התייחס לחשיבותה של אוניברסיטת בן גוריון בתחום הסייבר / מאת: משה פריאל, כתבנו הפרלמנטרי

נתניהו נושא דברים (צילום: דני מכליס)

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (שלישי) בנאומו בכנס סייברטק  2019 לתרומתה של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב להפיכתה של מדינת ישראל למעצמה עולמית בתחום הגנת הסייבר. "החלטתי להפוך את ישראל לאחת מחמש מעצמות הסייבר בעולם. שילוב של צבא, אקדמיה ותעשייה", אמר נתניהו שסיפר על ההשראה שקיבל בתקופת לימודיו באוניברסיטת MIT.

וידאו: ראש הממשלה מדבר בכנס הסייבר על באר שבע

"אני למדתי בשנות ה-70 ב-MIT וגרתי במעונות. ירדנו במעלית והלכנו במדרכה בדרכנו לבית הספר. בצד השני של הרחוב ראיתי מחסן גדול ומכוער. זה היה מרכז השקעות מודיעיני באזור הקמפוס. שאלתי את עצמי למה שלא נעשה זאת כאן בישראל?", שאל נתניהו והדגיש את פעילות הסייבר בבאר שבע.

"הפכנו את באר שבע למרכז סייבר ושם כנס כזה צריך לקרות. זה המקום בו יש את אוניברסיטת בן-גוריון, שם יש את המרכז שמגן על המדינה מפני מתקפות סייבר, יש שם חברות בתחום והכל במרחקי הליכה של מאות מטרים. אנו יוצרים בבאר שבע מבנים שיעודדו את ההתפתחות הזו שראיתי ב-MIT".

"אני מקווה שתוכלו לבקר בבאר שבע. מדינות רבות רוצות להשתתף בידע שלנו בתחום הסייבר, זה לא אומר שאנחנו נסכים לשתף את כולם, אך יש לנו מדיניות בתחום. אני מעודד אתכם להגיע לכאן ולהגיע לב"ש. אני חושב שזה חשוב שנמשיך בשיתוף הפעולה הזה".

את כנס סייברטק 2019, הכנס הגדול בישראל ואירוע הסייבר הגדול בעולם מחוץ לארה"ב, פתח פרופ' דן בלומברג מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

פרופ' דן בלומברג (צילום: דן מכליס)

"בעשור האחרון אונ' בן-גוריון פיתחה אקו-סיסטם מפותח המשלב בין חברות, לארגונים ולאקדמיה. כל זה החל עבורנו כבר ב-2004 בשותפות עם דויטשה טלקום. לפני 5 שנים פתחנו את פארק הטכנולוגיות המתקדמות שמשלב תעשייה ואקדמיה. אנחנו מכריזים היום על שותפות חדשה עם רפא"ל, שהולכת להעסיק כמה מאות מהנדסים בב"ש, שהופכת מעבר למרכז סייבר, למרכז של בינה מלאכותית".

פרופ' בלומברג ציין את האתגרים העדכניים בתחום אבטחת המידע "עם למעלה מ-20% מהחברות שממנפות את תחום הבינה המלאכותית, צצו חששות הנוגעים לאתיקה ולאבטחת המידע. המושג בינה מלאכותית נטבע בשנת 1950 ונסק בשנים האחרונות. אולם, אנשים מודאגים מהאופן שבו מערכות בינה מלאכותית ישפיעו על חיי האדם. השמועות המרחפות מעלינו נוגעות להיבטים השונים של הבינה המלאכותית. החל מסופיה הרובוט ועד לאלכסה, מערכות אלה נמצאות סביבנו בכל עת וגורמות לתהיות בנוגע לאופן הפעולה של השדה. מה שבטוח הוא שאבטחת הסייבר תהיה חלק מרכזי במערכות הבינה המלאכותית החדשות. מחקר אבטחת הסייבר כאן כדי להישאר".

במהלך הכנס הודיעו רפאל מערכות לחימה מתקדמות בע"מ ו-BGN Technologies, חברת מסחור הטכנולוגיות של אוניברסיטת בן-גוריון, על שיתוף פעולה מחקרי אסטרטגי רב-שנתי. לפי ההסכם שנחתם באירוע רפאל תשתף פעולה עם חוקרי האוניברסיטה במגוון תחומים, כולל אבטחת סייבר, ניידות חכמה, רובוטיקה ובינה מלאכותית.

אוניברסיטת בן-גוריון בנגב היא שותפה מרכזית באירוע שמתקיים מדי שנה בהשתתפות אלפים מכל העולם, המהווה מקום מפגש ייחודי למקבלי החלטות, גורמי ממשל, בכירי התעשייה, יזמים, קרנות הון סיכון ענקיות ומרכזי מחקר מתקדמים. האירוע עוסק בהיבטים הרחבים של מהפכת הסייבר והאופן בו זו השפיעה על כל תחום בחיינו – בריאות, שוק העבודה, תחבורה, כלכלה, משפט, צרכנות וכדומה. טכנולוגיות של ענן, בינה מלאכותית, מחשוב קוואנטי הוצגו בכנס לצד אירועי תקיפת סייבר.

תגובות

End of content

No more pages to load