• 07 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

'הייתי מוחרם, שקלתי להתאבד'': נער במקיף רבין חשף מסכת התעללויות

נער בן 13 סבל מהתעללויות מתמשכות בבית הספר. לפני שבועיים איים לשים קץ לחייו. במשרד החינוך אומרים שמקרי האלימות טופלו ללא סייג, אבל המורים כועסים ומחר ישביתו את הלימודים בשעה הראשונה ''בגלל ההכפשה''

מקיף רבין בב''ש (צילום: גוגל מפות)

סערה במקיף רבין: מחר, חמישי, יושבתו הלימודים בשעה הראשונה, בשל מה שמורים מכנים ''הכפשה של המוסד החינוכי''. הרקע: כתבה שפורסמה בחדשות 13 ותיארה מסכת התעללות בתלמיד, אשר כמעט הסתיימה בהתאבדות: אופיר (שם בדוי), נער בן ה-13 מבאר שבע, שסבל לדבריו משך שמונה שנים מחרם מתמשך, שכלל גם אלימות פיזית כלפי, השפלות וסחיטת כספים ממנו.

לפני כשבועיים אופיר הודיע לחבריו כי בכוונתו להתאבד. לטענתו וטענת הוריו, משרד החינוך לא סיפק מענה והגנה לבנם ומאז הוא יושב בבית. בכתבתו של עומרי מניב סיפר אופיר כי: "מהיום הראשון של כיתה א' ירדו עליי, החרימו אותי, הייתי צריך לשחד אנשים בשביל שיהיו חברים שלי".

"הייתי יושב בהפסקות לבד. אם מישהו היה ניגש ומדבר איתי, אלה שארגנו את החרם היו קורעים אותו מכות. פחדתי להגיע לבית הספר שלא יעשו לי לינץ'".

לטענת הנער, סיפר למורות ולמנהלת מה קורה, אבל לא קיבל עזרה. 

פרסום הכתבה העמיד במבוכה את בית הספר ואת מערכת החינוך בבאר שבע. מחר, חמישי, צוות המורים בבית הספר ישבית את השעה הראשונה בלימודים, בשל מה שהוא מכנה ''פרסומים מכפישים''. לדברי המורים, נעשה להם עוול בפרסום, שמם הוכפש ושם בית הספר הוכתם.  

מטעם משרד החינוך נמסר בתגובה לתקשורת: "התלמיד טופל ולווה על ידי כל גורמי המקצוע הרלוונטיים. גם אירועי האלימות טופלו ללא סייג. ככל שיידרש התלמיד ימשיך לקבל את המענים הנדרשים לו. אשר לטענה על אמירת מנהלת החטיבה: מבדיקה שנערכה בנושא עולה שהאמירה התייחסה לקשר עם ההורים בלבד בשל האלימות והאיומים שהפנו אליה".

אנשי צוות כתבו בפייסבוק כי ''לאור ההצגה בתקשרות ולאור העובדה שכל תגובה שלנו, אנשי החינוך,מצריכה את אישור הדוברות ומתוך דאגה אמיתית לשלום התלמידים באשר הם הגיע הזמן לאיזון ,אז גם אני  גאה להיות חלק מהצוות של מנהלת החט"ב הגברת גל עלוש ושלומית בן פורת סגנית מנהלת חט"ב''.

וידאו: הכתבה בחדשות

​​​​​​​13
​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load