• 07 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ראש מועצת הר חברון: ''פעולות אמנסטי - אנטישמיות''

ארגון אמנסטי קרא לאתרי אינטרנט העוסקים בחיפוש ושיווק אתרי תיירות, שלא לפרסם או לקדם כאלה הנמצאים מעבר לקו הירוק. ראש מועצת הר חברון התעצבן: ''גם דאע''ש החריבו אתרי תיירות'' / מאת: משה פריאל

אתר התיירות בסוסיא (צילום: שמעיה - דובר דרום הר חברון)

אתמול, שלישי, פרסם ארגון אמנסטי, העוסק בהגנת זכויות אדם בעולם,  דו"ח ובו קריאה לחברות כמו טריפ-אדווייזר, אקספרייה ובוקינג, לחדול מפרסום אתרים תיירותיים בשטחים מעבר לקו הירוק. כמו כן, הארגון פנה לממשלות על מנת שיחוקקו חוקים נגד קיום קשר כלכלי עם מוסדות ישראלים בשטחים שמעבר לקו הירוק, משום שזה מנוגד, לדעתם, לחוק הבינלאומי.

ההחלטה עוררה תגובות מנוגדות: באירופה, ארגוני זכויות אדם ברכו על ההחלטה.  מדובר בארגונים הקוראים גם להחרים את תחרות האירוויזיון שתיערך בתל אביב ולא לאפשר לאנשי אקדמיה, דיפלומטים ואמנים ישראליים להופיע באירופה. מצד שני, בישראל, היו מי שכינו את ההחלטה לא פחות מ''אנטשמית''.

בין היישובים הנפגעים מההחטלה, ייישובי דרום הר חברון, שנמצאים מהלך שעת נסיעה מבאר שבע, שתושביהם אף רואים בבאר שבע את עיר הבילוי, הקניות ומרכז מנהלתי בו הם עושים סידורים שונים בעת הצורך. זאת ועוד: באר שבע נגישה להם יותר מאשר ירושלים, בעיקר בגלל הפקקים.

ראש  מועצת הר חברון יוחאי דמרי אומר כי "פעולת אמנסטי היא פעולה נוספת בשרשרת פעולות אנטישמיות במסווה אידיאולוגי , הבא לקעקע את הלגיטימיות של ישראל ושל ההתישבות ביוש ואפילו בירושלים. פעולות אלו מנסות לקעקע את העובדה ההיסטורית הפשוטה ארץ ישראל שייכת לעם ישראל הסטורית  מוסרית וגם ארכיאולוגית''.

''האירופאים ותומכיהם מתוסכלים שלא נמצא אפילו אתר ארכיאולוגי אחד הקושר את הפלשתינים לארץ ישראל בעוד שכל יהודה ושומרון מלאה בממצאים מלפני 3000 שנה תקופת התנ"ך. אתר סוסיא  לצד אתרים נוספים כמו עיר דוד ,אתר שילה הקדומה ומערת המכפלה הם אתרי מורשת יהודים אבן שואבת לאלפי מבקרים מהארץ ומהעולם .מחיקת ההיסטוריה של עם ישראל על ידי פגיעה באתרי מורשת אינו חדש: בדעא''ש החריבו אתרים הסטוריים וקריאתו של ארגון אמנסטי לחרמות אינו שונה בתכליתה''.

תגובות

End of content

No more pages to load