• 09 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אפילו האופוזיציה הצביעה בעד: אושר תקציב העיר ב''ש

תקציבה של העיר באר שבע אושר הערב ללא מתנגדים: למעלה מ-1.8 מיליארד שקלים, עם דגש חזק על חינוך, רווחה ושכונות. ''בשנים הקרובות, לא תהיה שכונה שלא תזכה לטיפול'', אמר רוה''ע ב''ש, רוביק דנילוביץ'

ישיבת אישור התקציב (צילום: דני בלר)

תקציב אחראי, שקול, שייתן דגש לרווחה, לחינוך ולשכונות: הערב אישרה עיריית באר שבע את התקציב לשנת 2019, אשר יעמוד על יותר מ-1.8 מיליארדי שקלים, כאשר העיר באר שבע גם זוכה לתקציבי פיתוח בהיקף חזר תקדים, לדברי ראש עיריית באר שבע, אפילו יוצאי דופן במושגים של ערים גדולות. 

עם זאת, עיריית באר שבע תידרש השנה לקיצוצים על מנת לשמור על מסגרת התקציב. הקיצוצים, כך לדברי דנילוביץ', יהיו בשמנת ולא בפרויקטים של רווחה ובטיפול בשכונות הותיקות וגם לא בחינוך. בישיבת אושר גם צו הארנונה לשנה הקרובה. הבשורה היא שהעליה תהיה רק של כשליש האחוז, עידכון עליו מחליט משרד הפנים מדי שנה, על פי תחשיב של עלויות. ישנן רשויות אמידות שמוותרות על העליה הזו, אך זה שולל מהן את האפשרות לקבל סיוע מאוחר יותר, אם יש צורך. בבאר שבע, הוחלט על העידכון המינורי הזה, שהוא בהחלטת משרד הפנים. 

השנה, שהיא הראשונה בקדנציה השלישית של דנילוביץ', התקציב מאוד מדוד. עם זאת, מאז נכנס לתפקידו ב-2008, תקציבה של העירייה הוכפל, שלא לדבר תציבי הפיתוח, שב-2008 עמדו על 50 מיליוני שקלים בלבד. בשנים הקרובות ייצאו אל הפועל לדברי דנילוביץ', ''מגה תוכניות'', בהן פרויקט רגר והרכבת הקלה.

אתם משלמים את הארנונה בהוראת קבע, החל מהשנה תופחת גובה ההנחה שאתם מקבלים בשל כך, מ-2 אחוזים לאחוז אחד.  ההנחות שניתנות לזכאים, ישארו על כנן. 

צפו בהקלטת השידור הישיר שהועבר בדף של ברנז'ה NEWS (צילום: דני בלר)
​​​​​​​
תגובות

End of content

No more pages to load