• 09 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צפו: מאיר כהן בא לדבר בחירות, צעיר מבאר שבע הזכיר לו מה חשוב באמת

אנשי יש עתיד, בהם ח''כ מאיר כהן, מי שהיה שר הרווחה וראש העיר דימונה, הגיעו למרכז מסחרי בב''ש לפגוש באר שבעים. אחד מהם, הזכיר לו מה הכי חשוב בחיים - וזו לא פוליטיקה / מאת: משה פריאל, כתבנו הפרלמנטרי

מאיר כהן בשיחה עם צעיר מב''ש (צילום: משה פריאל)

פעילות ופעילי יש עתיד בבאר שבע בראשותה של יסמין סקס פרידמן חברת מועצת העיר ניצלו את מזג האוויר השמשי ביום שישי והתמקמו בכניסה למתחם ביג בעיר, הניפו שלטים, חלקו פליירים לתושבים וענו לשאלות. ח"כ מאיר כהן, שהיה שר הרווחה וראש עיריית דימונה היה איתם ובין היתר, ניסה לשכנע צעיר תושב באר שבע, שסיפר לו אותו שהוא בתהליך לעזוב את הארץ.

וידאו: מאיר כהן בב''ש (צילום: משה פריאל)
​​​​​​​

הצעיר סיפר בין היתר כי בלית ברירה הוא ייקח על עצמו הוצאת דרכון פולני, למרות הקונוטציה הקשה שיש למדינה זו עבור העם היהודי. הצעיר סיפר למאיר כהן על הקשיים, גם של החיים בפריפריה בכלל ובבאר שבע בפרט. הין היתר, הצעיר סיפר לכהן על עלויות החינוך ''החינמי'' בארץ ובאירופה, על יוקר המחיה ועל היקף הסיוע שממשלת פולין נותנת לצעירים בגילו. ''אני אומר את הדברים בכאב לב. אבל זה מה שמשפחה מקבלת שם'', סיפר הצעיר. 

אגב, הצעיר הוא לא היחיד במצב זה ובטח לא הראשון ששוקל הגירה לאחת ממדינות אירופה: בשנים האחרונות ישראלים רבים מנצלים תקנות בחוק האירופאי על מנת לקבל דרכון של אחת ממדינות האיחוד, המקנה כניסה ליבשת כולה. 

כהן התייחס גם לנאום גנץ: ''צפיתי בנאום ואני לא מתרגש . מסקרי השקה אני משוכנע שאנחנו נרכיב את הממשלה הבאה ויאיר לפיד יהיה ראש הממשלה הנה תסתכל אתה רואה את הפעילים אנשים עוצרים מאחלים הצלחה לוחצים ידיים יש באוויר תחושה של  שינוי אני מודע לכניסה של גנץ אם זאת יש עתיד היא היחידה שיכולה לתת פייט לביבי נתניהו בזכות עבודת השטח שלנו יש לנו את המבחרת הכי טובה עם הרבה ניסיון היינו שם ומתכוננים לחזור לשם".


יכול להיות שבדקות אלה ממש באחד הבונקרים באזור רמת אביב  יושבים לפיד וגנץ?
"כן אני משער שכל אחד יושב ומביא את האמת שלו אני לא מאלה שחלילה פוסלים את תורתו של גנץ ואני שמח שהוא נכנס לפוליטיקה ושעוד אנשים טובים יכנסו, כמו רוביק דנילוביץ', יחד עם זאת כל אחד מגיע עם האג'נדה שלו. אני באתי לפוליטיקה על מנת להיות במקום שבו מתקבלות ההחלטות. מאות פעמים אמרו לי: בוא תהיה סגן ראש עיריית דימונה. אמרתי ''לא -  אחת מהשתיים או שאני מתמודד לראשות העירייה או ממשיך בכנסת. משום שהבנתי שרק אם אני נמצא בקודקוק של הפירמידה אפשר לקבל החלטות ואני אומר לך ובוודאי ליאיר אנחנו רצים עד הסוף וזה מה שיהיה בעזרת השם".


תגובות

End of content

No more pages to load