• 14 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

דרום אדום: מטוסי קרב הוזנקו לעבר כלי טיס לא מזוהה

מטוסי קרב של חיל האוויר הוזנקו לעבר כלי טיס בלתי מזוהה, מעל שמי שדרות. אלפים משתתפים היום באירועי ''דרום אדום'' בצל המתיחות על גבול הרצועה, משטרת ישראל פרסמה הנחיות למטיילים

היערכות משטרתית באתרי דרום אדום, בצל המתיחות מול גבול עזה (צילום: משטרת ישראל)

זוג מטוסי קרב הוזנקו לעבר מטוס זעיר לא מזוהה שטס בשמי שדרות ללא תיאום ובניגוד לחוקי התעופה האזרחית במדינת ישראל. לאחר בירור התברר כי מדובר במטוס פרטי ישראלי. המקרה הועבר למשטרה להמשך טיפול. התקרית נראה היטב באיזור שדרות ואחרי כשעה דובר צה''ל אישר את קיומה התקרית. ''צה״ל יפעל למיגור הסכנה הבטיחותית בטיסה שאינה ע"פ חוקי הטיסה ונהלי הפמ"ת במדינת ישראל'', נמסר מדובר צה''ל.

בתום בדיקה, התברר כי מדובר בכלי טיס ישראל, שטס ללא אישור מעל גזרת העוטף ובניגוד להוראות צה''ל. הצבא נמצא בכוננות גבוהה בגזרה בשבועות האחרונים, בעקבות מידע על לחץ אירני להביא לכדי הסלמה. משלחת מצרית עזבה הבוקר את עזה, לאחר שקיימה שיחות לבסס את ההסדרה מול חמאס, אשר הכנסת מיליארדי דולרים ממשלת קטאר דרך ישראל הינה חלק ממנה. אלא שאירן מציגה את הדולרים הקטאריים כשוחד לשמירה על השקט, ופועלת עם הפלגים הסוררים להפר את הפסקת האש היחסית: הפרות סדר ברצועה מתקיימות על בסיס קבוע.  

למרות המתיחות על גבול הרצועה והעימותים מול הפלסטינים על גדר הגבול, אלפי מטיילים גודשים היום את אתרי התיירות בעוטף עזה, במסגרת דרום אדום.  אתרי הטבע בבארי באר מרווה ויער שוקדה עמוסים בצהריים עד אפס מקום.

''אנו מבקשים מציבור המטיילים לגלות סובלנות ולהשמע להנחיות השוטרים והסדרנים אשר מכווינים את התנועה'', אומרים במשטרת ישראל.  ''אנו מבקשים מציבור המטיילים להקפיד על מספר כללים: 

חפצים חשודים:  במידה ומבחינים בחפץ חשוד, לרבות עפיפונים, בלונים ופריטי אמל"ח, יש להתרחק ולהרחיק סקרנים, לחייג 100 ולהזעיק את כוחות המשטרה. חבלני משטרת ישראל דרוכים לטפל בכל דיווח שכזה במקצועיות השמורה להם בלבד.

נהיגה זהירה: התאימו את נסיעתכם לתוואי הדרך ולהימצאות מטיילים רבים בסביבתכם. האטו את המהירות, היו ערניים והימנעו ממעשים הגורמים להיסח דעת. הקפידו על ציות לחוקי התנועה, חיזרו הביתה בשלום. מומלץ להסתייע ביישומון "waze". מידע נוסף על אתרים, פעילויות פסטיבל "דרום אדום" ודרכי הגעה ניתן למצוא באתר- www.habsor.co.il .

חיק הטבע: רצוי לתכנן את מסלול הטיול מראש. יש להצטייד במכשיר טלפון נייד וסוללה מוטענת. הצטיידו בכמות מים מספקת לכל אדם. טיילו אך ורק במסלול ההליכה המסומן ובמקומות המאושרים לכך. כבדו את הטבע ושמרו עליו. בחלקם של מסלולי הטיול הוצבו שלטי אזהרה המורים כי "חל איסור מעבר", יש להקפיד ולהישמע להנחיה זאת למען ביטחונכם.


תגובות

End of content

No more pages to load