• 09 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

השאלות סביב הליכת ברקת לפוליטיקה: האם היו רמזים מוקדמים לכך?

לכניסתה של אלונה ברקת לפוליטיקה, כמס' 3 במפלגת ''הימין החדש'', השלכות רבות על הפועל ב''ש בפרט ועל בירת הנגב בכלל. האם בהתנהלותה בחודשים האחרונים היו רמזים לכך?

אלונה ברקת במסיבת העיתונאים (צילום: דני בלר)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפרלמנטרי

המועדון היוקרתי של קבוצת הפועל באר שבע ידע ימים טובים בשלוש השנים האחרונות. אלונה ברקת, אשת העסקים פורצת דרך לקחה תחת חסותה מועדון שהיה כושל והפכה אותו  בשלוש השנים האחרונות למועדון יוקרתי, ברמה אירופאית כמעט.

אלא שאי אפשר להתכחש לתוצאות ובתקופה האחרונה חלו נסיגה וקבעון בקבוצה, שהפסיקה להתקדם. רבים מאוהדי הקבוצה האדומה, כמו גם תושבים בבאר  שבע  קבלו בתדהמה וחלקם אפילו בתסכול את המהלך שעשתה לעבור מתחום הספורט לפוליטיקה ולהצטרף למפלגת הימין החדש בראשותם של נפתלי בנט ואיילת שקד. היו אף שהעלו ספקולציות שאם הקבוצה הייתה מתקדמת ומגיעה לליגת האלופות, יתכן שאלונה לא הייתה עושה מהלך כזה ולראייה אף ציינו שלא רכשה שחקנים חדשים. בשעה 13:00 כינסה ברקת מסיבת עיתונאים באיצטדיון הביתי טוטו טרנר. קודם לכן, עיריית באר שבע הודיעה לה, שלא תוכל לעשות באיצטדיון שימוש פוליטי ואכן, אלונה ברקת, בדבריה, הקפידה להתנסח. 

מסיבת העיתונאים הדרמטית (צילום: דני בלר)


בדבריה, שהוקראו מן הכתב, דיברה ברקת על הדרך הארוכה שעשתה עם הפועל באר שבע מהליגה השנייה ועד האליפויות הגדולות ומסע הקבוצה לאירופה. היא סיפרה על הפעילות הקהילתית חינוכית שנעשתה במסגרת המועדון ושעכשייו היא יוצאת לדרך חדשה לפוליטיקה.

סוגייה שכרגע בלתי פתורה הינה המשך בעלותה על הפועל באר שבע. לעת עתה, לא ברור אם היא יכולה להמשיך לשמש כבעלת הקבוצה, לפחות לא על פי קולות הנשמעים מההתאחדות לכדורגל. "אני חושבת שאני כן יכולה, זה נמצא בבדיקה משפטית'', השיבה.
עם זאת, הודיעה על העברת זכויות הניהול למנכ"ל הקבוצה אסי רחמים: "להבנתי זה אפשרי. אמשיך לעמוד בכל ההתחיבויות של המועדון, אסי ינהל אותו ואני אהיה מעורבת מבחינה כלכלית בהזרמת אותו תקציב".

כתבנו  הפרלמנטרי משה פריאל שאל: היה תקדים עם אלי אוחנה, כשהיו דיבורים לצרפו לבית היהודי, אולם כתוצאה מהתנגדות ולחץ של פעילי השטח זה נכשל. האם את לא חוששת מכך?  תשובתה הייתה כי ''מראש סוכם שלא יהיה תוכן פוליטי''.


תגובות

End of content

No more pages to load