• 25 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

משהו טוב: מתחם הספורט הגדול ביותר בישראל, מוקם בפארק הנחל

עכשיו באמת שלא יהיו לכם תירוצים לא לעשות ספורט: ספורטק עממי, לכל הגילאים, הגדול והאיכותי מסוגו בישראל, מוקם בימים אלה בפארק הנחל

האגם המלאכותי הגדול בישראל כבר מכעט מלא במים

קבלו הצצה:  בבאר שבע מוקם בימים אלה מתחם הספורט הגדול בישראל שמוקם במסגרת הפארק הגדול בארץ - ספורטק באר שבע, שמוקם בימים אלה בשכונת פארק הנחל, מתוכנן להיות הפארק המטרופוליני הגדול בישראל. שכונת פארק הנחל, כפי שפרסמנו לא מכבר, היא שכונה חדשה שבליבה פארק נחל באר שבע המשתרע על שטח של כ-5300 דונמים, ובתוכו גם אגם מלאכותי, שכבר הוקם, המשתרע על שטח של כ-90 דונמים. לטובת הספורט העממי מוקם מתחם ספורטק ענק – הגדול בישראל בשטח של 220 דונמים והוא יוקדש כולו לפעילויות מגוונות של ספורט עממי.

אחת מפינות המשחקים המוצלות

פארק הנחל והספורטק שפועל במסגרתו פועלים תחת פיקוחה של החברה הכלכלית ‎באר שבע, עד כה הושקעו בפיתוח הספורטק חצי מיליארד שקלים ועוד כ- 300 מיליון בפארק הנחל עצמו, כאשר על פי תכנית האב יושקעו בפיתוח הפארק והספורטק 1.2 מיליארד שקלים. מדובר בהשקעה חסרת תקדים בישראל בפיתוח של תרבות פנאי וספורט עממי. 

ספורטק פארק הנחל יהיה בין מתחמי הספורט העממי המובילים בישראל, כאשר הרעיון העומד מאחורי הקמת הפארק הוא לייצר פלטפורמה לפעילות ספורט עממי מגוונת - לכל רבדי הגיל, לאוכלוסיות מגוונות ולמשך כל שעות היממה. 

הפארק מתפרש על שטח של 8 קמ''ר לאורך הנחל. הנחל הוא הקצה המזרחי שלו - בסוף שכונות נווה נוי ונווה זאב ומסתיים בתל שבע. הפארק מוגדר כפארק מטרופוליני בהחלטת ממשלה ולכן כשמקימים פארק בסדר גודל כזה אתה לוקח בחשבון שאתה נותן שירות ל- 600 אלף תושבי האזור ולא רק ל 230 אלף תושבי באר שבע ולכן המימדים מאד גדולים. היום כ- 1000 דונם מפותחים ברמה מושלמת. 

הספורטק נבנה כדי לשמש התקבצויות של סוגים שונים של אוכלוסיות ובהם באמת גם של חילות צה"ל וכן לשמש בתי ספר שיקיימו במסגרתו ימי ספורט, לפעילות של ועדי עובדים, לקבוצות כדורגל, לבני נוער ומשפחות.  מתחם הספורטק יכיל את רוב אטרקציות הספורט האפשריות– ברחבי הפארק מוקמים מספר רב של מתחמי מתקני כושר,  מסלול כושר קרבי שיבוצע בהתאם לסטנדרטים במכון וינגייט שישמש הן את הצבא והן צעירים שמעוניינים להתכונן לשירות הצבאי וידמה בוחן בר-אור של הצבא.

הדמיה של השכונה. ספורט, ליד האגם

בנוסף יהיו במתחם 4 מגרשי קט-רגל וכדורסל משולבים של אספלט צבוע שאחד מהם יהיה מקורה. 4 מגרשי אימונים – שניים מהם עשויים דשא רגיל ושניים דשא סינטטי - שמיועדים לעמותות כדורגל  ברמה של פיפ"א ובהתאם לתקינה של הארגון. המגרשים מוקמים בסיוע הטוטו, רשות נגב גליל, פיס ועוד. ייעודם של מגרשי האימונים הללו הוא הפעלה של קבוצות נוער ובוגרים לאימוני כדורגל ולמשחקי כדורגל.  2 מגרשי הדשא הסינטטי שנמצאים זה לצד זה מיועדים גם לטובת קבוצת הקריקט המקומית. 
חידוש נוסף שתמצאו ברחבי פארק הנחל הוא רולר-הוקי ואנו בונים מגרש יעודי על פי התקינה שיש בחו"ל.
הרעיון בהקמת הפארק המטרופוליני הוא לייצר כמה שיותר וורסיות לקהל מגוון. הספורטק מכיל שטחים רחבים לפעילויות פתוחות כמו למשל מסלול ריצה בן קילומטר עשוי מגומי, מסלולי אפניים והליכה.  בנוסף מתכוונים בחברה הכלכלית להקים מתחם לפעילות ספורטיבית על חול ים ובין היתר יוקמו 2 מגרשים למשחקי רשת ומתחם למשחקי מטקות.

האגם מתמלא במים, העבודות נמשכות במלוא הקצב

כמו כן יוקם מתחם כושר ייחודי לילדים בו  יקבלו את כל האטרקציות שממציע הפארק למבוגרים, רק בקנה מידה קטן יותר וכמובן מותאם לילדים קטנים מבחינה בטיחותית. עד כה הושקע בפארק עצמו סדר גודל של חצי מיליארד שקל עד כה. מתוכננים השקעות נוספות של  עוד 700 מיליון. הוא יהיה פתוח 24/7 כאשר בחלק מהמתקנים יופעל מנגנון תיאום מראש. בפארק עצמו יפעלו גם מתחם מופעים ל- 50 אלף איש ואמפי פארק. בנוסף ועל פי תכנית האב מתוכננים בעתיד לפתח בפארק גן בוטני, גן ארכיאולוגי, הזרמת מים בנחל ועוד.

אחד המגרשים במקום​​​​​​​

כל שטחי הגינון בפארק מושקים על ידי מי קולחין מושבים, המוטהרים לרמה הגבוהה ביותר.  יפוזרו ברזיות עם מי שתיה בכל רחבי הפארק ובספורטק ישולבו ברזיות מים קרים לקהל הרחב.  סוגיית הצל מאד חשובה וכל מתקן משחקים וכושר חייב להיות מקורה ויש אזורים מסוימים של התקהלויות שהם יהיו מקורים ואזורים אחרים מוצלים על ידי עצים. בספורטק לבדו ינטעו כ- 3000 עצים. סביב האגם כ 4300 וזאת בנוסף לכ- 12 אלף עצים קיימים בפארק כך שעד סוף 2020 ינטעו בסך הכל 20 אלף עצים.

הקמת הספורטק תסתיים בסוף שנת 2019 / תחילת 2010 כאשר האגם יפתח במהלך הקיץ 2019.  בפארק תפעל יחידת שיטור ופיקוח עירוני עצמאית שתפקידה למשור על הסדר ולהקנות בטחון למבקרים. 

תגובות

End of content

No more pages to load