• 12 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

האם הביטחון חוזר לשכונות? במבצע המשטרתי נתפסו בעיקר נהגים

''מגן באר שבע'' הוא מבצע של משטרת ב''ש להחזרת הביטחון לשכונות, אבל מלבד שתיינים וגנב אופניים, עיקר האכיפה הייתה נגד נהגים

פורצים בשכ' ג', ניידת משטרה (צילומים: מצלמת אבטחה, משטרת ישראל)

האם הביטחון האישי חוזר לשכונות ג' וד' בבאר שבע? למערכת ברנז'ה NEWS הגיעו לא מעט עדויות של סטודנטיות, אבל גם של תושבים, בדבר הטרדות, בעיה של שימוש בסם, עימותים עם דרי רחוב ותחושה כללית של אובדן הביטחון. בלא מעט מקרים, על פי עדותו של נהג מונית שעבוד באיזור, סטודנטיות מבן גוריון סטודנטיות מזמינות מונית לנסיעה קצרה מהאוניברסיטה לתוך השכונות, על מנת לא להיתקל בסוטים ומטרידנים.

תופעה נוספת, עליה דיווחנו בברנז'ה NEWS, היא פריצות לבתים ובשני מקרים, הרעלות כלבים. לפני שבוע החל מבצע משטרתי בשם "מגן באר שבע" שתכליתה שימור והגברת תחושת הבטחון של הציבור בדגש למרחב הציבורי בעיר באר שבע במיקוד לשכונות ג' ו ד'. 

במשטרה מסבירים כי במסגרת הפעילות מופעלות שתי זרועות: זרוע אכיפה כנגד סל עבירות  - זרוע איכות חיים העוסקת במתן שירות לפניות האזרח בכל הנוגע למפגעים, מטרדים, ועבירות איכות חיים. זאת, בשילוב זרועות עם עיריית באר שבע ורשויות נוספות.

נתפס גם גנב אופניים (צילום: משטרת ישראל)​​​​​​​

במקרי הטרדה, לא תמיד מוגשות תלונות למשטרה, מתוך מחשבה מוטעית של ''מה כבר תעשה המשטרה''. את התלונות ממירים הקרובנות בפוסטים ברשתות החברתיות. משטרת ישראל מתייחסת בחומרה לתלונות בדבר הטרדה בפרט ועבירות הפוגעות בחיי התושבים בכלל. גם אם המטרידן לא נתפס באותו רגע, המשטרה יכולה להצליב מידע ובסופו של דבר להביא לתפיסת מבצע העבירה. 

האם המבצע נותן מענה לעבירות ההטרדה ותחושת היעדר הביטחון? בעיקר, נתפסו עברייני תנועה וצעירים ששתו אלכוהול בפארקים - וגם, נתפס גנב אופניים.

במשטרת באר שבע אומרים כי בפעילות שנערכה מהלך סופ"ש נמסרו לנהגים 63 דו"חות בגין עבירות מהירות, שימוש אסור בטלפון סלולארי במהלך הנסיעה ובריונות כביש.

מציאות כמעט יומיומית לדברי התושבים: פורצים בשכונה ג' (תיעוד מצלמת אבטחה)

שישה נהגים נתפסו נוהגים בשכרות, רשיונם נפסל ורכבם הושבת. כמו כן, אותרו 2 נהגים שמעולם לא הוציאו רשיון נהיגה, רכבם הושבת ונתפס, החל כנגדם הליך תעבורתי. עוכב נהג רכב ובחיפוש נתפסו 22 שקיו או מנות חומר חשוד כסם מסוכן מסוג מריחואנה, כסף מזומן ואקדח אוויר. החשוד, תושב ב"ש בן 21, נעצר. בוצעו 21 שפיכות אלכוהול במרחב הציבורי. נמסרו 13 דו"חות פיקוח/איכות הסביבה בגין מפגעי רעש/ הקמות רעש. בלילה שבין שישי לשבת נעצר בשעת מעשה תושב העיר בן 35 לאחר שעפ"י החשד גנב אופניים ממתחם רכבת צפון בעיר. 

''הפעילות תמשך, ככל שיידרש, על בסיס יום יומי לפי שעון החיים והכל למען שמירה על מרקם החיים התקין ובטחון הנפש והרכוש'', אומרים במשטרה. 

תגובות

End of content

No more pages to load