• 14 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כתב אישום יוגש נגד סוחרי נשק; לא ידעו שהלקוח הוא סוכן משטרתי

כוונה להגיש כתב אישום נגד תושבי רהט, שמכרו רובה קארלו, מבלי לדעת שהלקוח בעצם הוא סוכן משטרתי. בשנים האחרונות המחיר של הרובים עלה במאות אחוזים

מחירו האמיר. רובה הקארלו, תוצרת השטחים (צילום: משטרת ישראל)

הם חשבו שעושים עסקה טובה, אבל לא ידעו שהלקוח הוא סוכן משטרתי: בתום פעילות משטרתית סמויה נעצרו תושבי רהט בחשד לסחר באמל"ח והיום, שני, עם תם ימי המעצר, במסגרת הצהרת התביעה כי בכוונתה להגיש כנגדם כתב אישום, הם יובאו לדיון בבית המשפט בבאר שבע. 

מידע מודיעיני שהגיע למשטרת ישראל הצביע על כך, שבכוונת תושבים מרהט למכור רובה מסוג קארלו. הקארלו מיוצר במחרטות בגדה והוא הנשק הנפוץ בין ארגוני המחבלים. בעבר מחירו היה כ-1,500 שקלים, אך עם תפיסת חלק גדול מהיצרנים, המחיר שלו בשוק האמיר ומגיע לכדי 10,000 שקלים, בכל זאת יותר זול מרובה M-16, שמחירו בשוק השחור מגיע לכ-50,000 שקלים. הרובים אינם מדוייקים, סובלים ממעצורים, אך מסוגלים לזרוע הרס רב. 

על פי המשטרה, נודע על כוונתו של תושב רהט לסחור באמל"ח. מהלך החודשים האחרונים, פעל שוטר סמוי ושימש כסוכן משטרתי אשר יצר יחסי אמון עם החשוד. ב-23 בינואר, בשעת ערב, בשעת ביצוע עסקת האמל"ח ומכירת כלי יריה "קרלו" לסוכן המשטרתי הסמוי, נעצר החשוד, תושב רהט בן 23 ויחד עימו עוד שני חשודים שהיו איתו, גם הם תושבי רהט. וב-28 בינואר נעצר חשוד נוסף במעורבות במעשה.

מעצרם הוארך מעת לעת. עם סיום מלאכת החקירה תוך שימוש בכלים מתקדמים הוגשה ב-7 בפברואר הצהרה בדבר כוונת התביעה להגיש כנגד החשודים כתב אישום בגין המיוחס להם והיום עם תם ימי המעצר יובאו לבימ"ש המחוזי בבאר שבע. 

"משטרת ישראל פועלת כל העת במאבק נחוש נגד האמל"ח הלא חוקי תוך חתירה להרחקתם מהמרחב הציבורי של אלו המעורבים בסחר בו והפצתו והכל למען בטחון האזרח הנורמטיבי שומר החוק", נמסר מהמשטרה.

מזה שנים, מתריעים נכבדים במגזר הבדואי על כמויות הנשק הגדולות המסתובבות בשטח. הנשק נתפס כאלמנט של כבוד, של מעמד ובמשטרה עושים כל העת מבצעים לאיתור נשק ותחמושת.

תגובות

End of content

No more pages to load