• 07 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צפו: תיעוד הריב שהוביל לרצח רותם הרוש ז''ל

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה הבוקר, שני,  לבית משפט המחוזי בב"ש כתב אישום נגד אבירם זגורי, בן 29, בגין רצח רותם הרוש ז"ל במסיבת יום ההולדת שלו בנובמבר האחרון, בשכונה ד'

רותם הרוש ז''ל (צילום: פייסבוק)

הותר לפרסום: פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה הבוקר, שני,  לבית משפט המחוזי בב"ש כתב אישום נגד אבירם זגורי, בן 29, בגין רצח רותם הרוש ז"ל במסיבת יום ההולדת שלו בב"ש בנובמבר האחרון, שנערכה בביתו בשכונה ד'. הערב דלף לרשתות החברתיות תיעוד מצלמת האבטחה של הריב שקדם לרציחתו של רותם הרוש ולפציעת אנשים נוספים.

סרטון מצלמת האבטחה ובו תיעוד הריב, הופץ הערב ברשתות חברתיות וקבוצות וואצאפ

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד רותם יוחנני, ב-15 בנובמבר, בשעות הערב ועד ליום למחרת, לפנות בוקר, נערכה מסיבת יום הולדת למנוח בביתו בה השתתפו אנשים רבים, בשעות שונות, ובניהם הנאשם. עובר למסיבה, פתח אחיו של המנוח קבוצת ווטסאפ מצומצמת לרגל יום ההולדת בשם "יומלדת", בה התבטא הנאשם, בין היתר, שהוא עומד לבוא למסיבת יום ההולדת רעול ולעשות בלגאן.

כעולה מכתב האישום, לאחר שהחלה המסיבה ובשעה שאינה ידועה במדויק למאשימה, נתגלע ויכוח אלים בין הנאשם לבין חברו של המנוח, אדם מסרוגה, אשר במהלכו הכה הנאשם את מסרוגה בפניו, והשניים דחפו זה את זה.

רותם הרוש ז''ל (צילום: וואצאפ)

בשלב כלשהו לאחר מכן, עזב הנאשם את המסיבה וגמלה בליבו ההחלטה להמית את מסרוגה. בהתאם להחלטה זו, הצטייד הנאשם ברובה ובסמוך לשעה 03:45 הגיע עם אחר, שזהותו אינה ידועה למאשימה, לסמטה הקרובה לביתו של המנוח. בסמטה שהו באותה העת מספר משתתפים מהמסיבה, ובינהם המנוח ומסרוגה. בסמוך לאחר מכן ולאחר ששמעה צעקות מהמקום, הגיעה לסמטה גם אמו של המנוח, שולה הרוש.   

לפי כתב האישום, בשלב כלשהו, ולאחר ויכוח, שלף הנאשם את הנשק, וירה לעבר מסרוגה מספר כדורים בבטנו ובירכו, כדור אחד בירך של אמו של המנוח, וכן ירה כדור אחד בראשו של המנוח, מבלי שקדמה התגרות בתכוף למעשה. לאחר מכן, נמלטו הנאשם והאחר מהסמטה. יום למחרת, בשעות הערב, הגיע הנאשם באופן מפתיע וללא הודעה מוקדמת, לבית דודתו באשדוד, שם הסתתר בזמן שהמשטרה חיפשה אחריו, עד ל-22 בנובמבר, בו הוא נעצר.   

כתוצאה מהירי, נפגע המנוח בראשו ונפטר במקום, בסמוך לאחר מכן. אדם מסרוגה הובהל לבית החולים "סורוקה", שם נותח מספר פעמים ועקב הדרדרות במצבו הורדם והונשם במשך כחודש. אמו של המנוח הובהלה אף היא לבית החולים "סורוקה".

התיק נחקר ע"י ימ"ר נגב. כתב האישום מייחס לנאשם ביצוע עבירות של רצח, נסיון רצח, חבלה בכוונה מחמירה ונשיאת והובלת נשק.

הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. לנאשם  עבר פלילי עשיר, בין היתר בעבירות אלימות רבות. הנאשם ריצה בשנים האחרונות מאסרים רבים בפועל, והשתחרר ממאסרו האחרון ביוני אשתקד.   

מסיבת יום ההולדת שהסתיימה ברצח

כתב האישום חושף ציטוטים מתוך שיחות הוואצאפ בקבוצת יום ההולדת, שנפתחה ערב המסיבה. לקבוצה זו צירף ניב הרוש, אחיו של רותם ז''ל, 11 משתתפים, בינהם הנאשם. בהודעה הראשונה של הקבוצה, בשעה 17:39, הקליט ניב הודעה קולית: "תגידו לי מי רוצה לבוא, אנחנו עושים פה סתם ישיבה פה בגינה, רק אנחנו, צפוף כזה חברים וזהו, קיצור תבואו היום בערב, אני אשלח לכם תיכף באיזה שעה לבוא. עושה מסיבת הפתעה לרותם, לרותם הכושי". 

בתגובה להודעה זו, הקליט הנאשם הודעה קולית בשעה 17:45: "אני היום בא, עושה שם בלגאן אחושרמוטה, שותה, מרביץ לכולם יא מניאק".

בתגובה לכך הקליט ניב הודעה קולית בשעה 17:46: "אבירם אח שלי, אתה לא יכול להרביץ פה לאף אחד אחי, אני על השמירה, אתה עושה בעיה אתה מקבל קיפול, אני קושר אותך בחדר אחי, אני עושה לך קשירת בננה של הימ"ר, תהיה רגוע אח שלי". 

בתגובה לכך, הקליט הנאשם הודעה קולית בשעה 17:54: "דבר ראשון ידעתי שאתה ימ"רניק כמו שאתה מדבר על הימ"ר, דבר שני יא חתיכת זין, אתה לא יכול לקפל אותי למה אני אזיין את כל מי שיושב שמה ואתה תראה מה אני יעשה שמה היום אחי, אני בא אחי רעול יא חתיכת מניאק".  

בסביבות השעה 21:00 לערך, המסיבה החלה. בשעה שאינה ידועה במדויק למאשימה, הגיע הנאשם למסיבה, ובשלב כלשהו הגיעו גם נאור ובת זוגו.   לאחר מכן, במהלך המסיבה ומחוץ לבית, בשעה 01:09 או בסמוך לכך, נתגלע ויכוח בין הנאשם לבין המתלונן. במהלך הויכוח הכה הנאשם את המתלונן בפניו, והשניים דחפו זה את זה.

רפ"ק צפניה כרבי ראש מחלק תשאול ימ"ר נגב (צילום: משטרת ישראל)

חוקרי היחידה המרכזית במרחב נגב של משטרת ישראל סיימו את מלאכת חקירת המקרה בו נורה למוות צעיר במהלך מסיבת יום הולדתו בעיר באר שבע בחודש נובמבר השנה, אירוע במהלכו אף נפצעו מספר אנשים נוספים ביניהם אמו של המנוח. חקירה מקצועית שהחלה מיד הביאה למעצרם של שני חשודים במעשה, צעירים בשנות ה-20 לחייהם, מעצרם הוארך מעת לעת תוך המשך פעולות חקירה שבוצעו על ידי היחידה החוקרת.

חקירת המקרה הוטלה על היחידה המרכזית במרחב הנגב ועם התקדמות החקירה נודעה זהותו של חשוד, תושב באר שבע כבן 25, במעורבות באירוע הירי והוא אותר ונעצר יום עובר לאירוע.

במקביל, נערכו פעולות תוך מיקוד חקירתי ומודיעיני אחר החשוד המרכזי בביצוע הירי, תושב באר שבע כבן 28, אשר אותר ונעצר בעיר אחרת לאחר כשבוע של חיפושים אחריו. עם התקדמות החקירה עלה החשד כי הרקע לאירוע הוא סכסוך אשר נוצר בין המבלים במסיבת יום ההולדת בביתו של המנוח, במהלכו הלכו החשודים וחזרו כשברשותם כלי ירייה אשר הוחזק שלא כדין ואיתו ביצעו את הירי אשר גרם למותו של חוגג יום ההולדת ופצע את אמו ואדם נוסף. במהלך החקירה בחרו החשודים שלא לשתף פעולה עם חוקריהם. 

הבוקר, כאמור, בתום החקירה המורכבת, הוגש כתב האישום. 


תגובות

End of content

No more pages to load