• 07 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

להשאיר את הכסף בנגב: מקומיים ינסו להתמודד על מכרזי קריית התקשוב

כנס בינמשרדי: 300 ספקים מקומיים ינסו להתמודד על עשירית מתקציב ההקמה של קריית התקשוב של צה''ל. רוה''ע ב''ש דיבר על המגה פרויקטים הבאים בעיר, בהם הגדלת האוניברסיטה והקמת רכבת קלה

(צילום: יוני קלברמן)

כנס בינמשרדי לקידום ושילוב ספקים דרומיים בפרויקט הקמת קריית התקשוב הדיגיטלית נערך הבוקר בבאר שבע. בכנס השתתפו כ-300 ספקים דרומיים ממקצועות ההקמה והתפעול שמבקשים להתמודד על 500 מיליוני שקלים לפחות, 10% מעלות הקמת הפרויקט, שיוקצו לטובת הספקים במרחב הנגב. 

''זה כבר לא חזון אמורפי. אנחנו כבר בעתיד - חברנו יחד, המדינה, משרדי הביטחון, הפריפריה הנגב והגליל, הכלכלה והרשות לפיתוח הנגב ומעוף יחד עם הרשות המקומית למטרה אחת חשובה - להשאיר כאן את הכסף. מדובר על חמישה מיליארד ש״ח
שהאינטרס של כולנו הוא שהכסף הזה יישאר בנגב'', אמר ראש עיריית ב''ש, רוביק דנילוביץ'.

ראש עיריית באר שבע הסביר, כי אם היזמים מהדרום יצליחו להשתלב בפרויקט, הדבר ייטיב עם כלכלת באר שבע, המשוועת למקומות עבודה: ''ברגע שזה יקרה - אתם אלה שתניעו את גלגלי הכלכלה בכל ההיבטים - תרבות, דיור, חינוך, רווחה. אתם חלק מרכזי ממנוע הצמיחה של הנגב ולכן חשוב לנו שתהנו מהפרויקט הזה. אני מבקש מכם - תילחמו על כל עבודה שיוצאת מכאן ותהיו טובים''.

בהמשך, תיאר דנילוביץ' את מה שהוא מכנה ''מגה פרויקטים'', בהם הכפלת הקמפוס של אוניברסיטת בן גוריון והרכבת הקלה בב''ש: ''המגה-פרויקטים הבאים בדרך; קריית המודיעין תגיע לכאן בקרוב עם למעלה מעשרים מיליארד שקלים, הכפלת קמפוס אוני׳ בן גוריון, הקמת ביה״ח החדש הנגב, הקמת הרכבת הקלה בבאר שבע - עוד מגה פרויקט. הכל עוד רגע כאן. זו ההזדמנות שלנו לאפשר לנגב אחרי עשרות שנים לפרוץ קדימה וחובת ההוכחה היא עלינו עכשיו״.

איציק כהן, ראש מינהל המעבר דרומה במשרד הביטחון: "במעמד חתימת ההסכם בין משרד הביטחון לזכיין הפרויקט התחייב הזכיין לרכש גומלין עם העסקים מאזור הנגב בהיקף של 10% לפחות. בקרית ההדרכה הצלחנו לגרום לכך שלמעלה מ-57% מההתקשרויות הזכיין היו עם עסקים מהדרום ואנו צופים להישגים טובים עוד יותר בקריית התקשוב".

משה מור יוסף, מנכ״ל הרשות לפיתוח הנגב ציין: ״לא בכל יום זוכה אזור בארץ לקבל ולחבק פרויקט אדיר, משמעותי, מחולל שינוי כמו הקמת קריית התקשוב בבאר שבע, בירת הסייבר של ישראל. מבחינתנו, ברשות לפיתוח הנגב, זוהי נקודת ציון משמעותית וחשובה להתפתחות הנגב. שכן מעבר צהל לנגב הוליד את החלטת ממשלה 546 במסגרתה הועברו משאבים ותקציבים רבים לנגב שבזכותם אנו קידמנו עשרות פרויקטים בתחומים כמו חינוך, תיירות, תרבות, בריאות, קהילה, רווחה וגם – פיתוח כלכלי. מעבר התקשוב הינו פרויקט בעל חשיבות לאומית ואנו נעשה כל שביכולתנו שאתם תיהנו מפירותיו״.

אפי מחלב, מנהל אשכול דרום במעוף ״אמר כי מטרת הכנס היא לחשוף אתכם לתהליכי הרכש של הזכיינית. אין סיבה שעסק בדרום לא יהיה ספק של חברה משמעותית וגדולה ויקח חלק בפרויקט כזה כמו כל עסק אחר בארץ. אבל - לא מספיק להגיע לכנס, המשימה שלכם היא גם לשפר ולהתאים את עצמכם כדי שתעמדו בתקנים של אותן חברות״.

תגובות

End of content

No more pages to load