• 07 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הפריימריז בעבודה בב''ש: הסקרים מנבאים מפלה, החברים עוד אופטימיים

הבחירות המוקדמות בעבודה נערכות היום ובקלפי בבאר שבע ניסו לשמור על אופטימיות, למרות הידיעה כי העבודה עלולה שלא לעבור את אחוז החסימה

רינה רמות, פעילה ותיקה, עוד אופטימית (צילום: משה פריאל)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפרלמנטרי

סקרים שנערכו על ידי כלי התקשורת השונים אינם צופים עתיד וורוד למפלגת העבודה. מה שהייתה מפלגת השלטון הכל יכולה, עלולה להיעלם בבחירות הבאות. 

עם זאת, בעבודה שומרים על אופטימיות והיום, שני, נערכות הבחירות המקדימות של נבחרת העבודה.  צפוף מאוד: 44 מועמדים מתמודדים על  - במקרה הטוב - 6 מנדטים. בבאר שבע הקלפי מוצבת במכללת הנגב. הקלפי נפתחה בשעה 10:00 בבוקר, אבל ראשוני המצביעים הגיעו בצהריים. בבאר שבע, עיר ימנית-מסורתית, כמעט ולא נשארו תומכים לעבודה, שלמרות כל ניסיונתיה להתנער מעברה, נתפסת אצל הבאר שבעים כשמאלנית ובבאר שבע השמאל לא מתקבל בברכה. גם סוציאליסטים ידועים וכאלה שבאו ממפלגת העבודה מנסים כיום לטשטש את עברם.

הקלפי בבאר שבע, במכללת הנגב (צילום: משה פריאל)​​​​​​​

עם יוסי שריקי מנתיבות  איש מפלגה וותיק בדרום ולשעבר מנהל משרד ראש הממשלה בבאר בתקופת כהונתו של אהוד ברק כראש הממשלה וסים עובדיה מזכיר סניף העבודה האולטימטיבי בבאר שבע קיימתי ראיון על הפריימריס ועל נפילתת של המפלגה. צפו בוידאו:

הפריימריז בבאר שבע (צילום: משה פריאל)


בסך הכל, הוצבו 84 קלפיות ברחבי הארץ, לרשותם של כ-60 אלף מתפקדי המפלגה. במתמודדים גם 14 חברי כנסת מכהנים, שספק אם מחציתם ישוב לכנסת.  בתוך 44 המועומדים ישנם שלושה תושבי הדרום: שרה אברהמי סולומון, תושבת מיתר, אשת חינוך ופעילה חברתית. ישראל גיל, תושב אשקלון, מזכיר סניף העבודה. נציג המגזר הערבי לכנסת, פרחאן אבו ריאש. סיכוייהם אפסיים.

אם בפריימריז של הליכוד בבאר שבע הייתה אווירת פסטיבל והיו ויכוחים תוססים, בעבודה יש אווירת נכאים. מערכת בחירות אחרי מערכת בחירות מפלגת העבודה וגוש השמאל איבדו את הנגב, כאשר בחרו לנטוש את הגישה הסוציאליסטית והפכו למועדון סגור לאליטות, מבלי לתת מקום לאנשי השכונות והפריפריה. בבאר שבע ההצבעה היא אוטומטית לליכוד, שלא להתאמץ  יותר מדי בנושאים החברתיים-כלכליים המטרידים את באר שבע. 

רינה רמות, עובדת סוציאלית ופעילה חברתית הייתה דווקא אופטימית: "באנו לכאן להצביע בהמוננו אכפת לאנשים שתהיה להם נבחרת טובה בכנסת וקשה לבחור משום שכל המועמדים הם משכמם ומעלה ומאמינים בערכים של שויון , חברה ,ביטחון וכוון תהליכי שלום".

ואי אפשר בלי להתייחס לאפשרות שחברי כנסת ותיקים לא יהיו חלק מהנוף הפוליטי, בהם יו''ר וועדת הכלכלה, איתן כבל, ח''כ איציק שמולי שהצטיין בנושאים חברתיים, ח''כ שלי חימוביץ' ועמיר פרץ. 


תגובות

End of content

No more pages to load