• 12 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תקווה ירוקה: השדות השרופים בנגב חוזרים לפרוח

אחרי חודשים ארוכים של טרור בלוני תבערה, הנגב חוזר להיות ירוק, בזכות גשמי הברכה. יצחק לוגסי, יערן קק''ל, חזר לבקר בשדות שעלו באש

יער בארי משתקם (צילום: יצחק לוגסי - קק''ל)

יצחק לוגסי, עובד קרן קימת לישראל מרחב דרום, ביקר במהלך פסטיבל 'דרום אדום' המתקיים בימים אלו את אחד החניונים בהם עבד בכיבוי השריפות והופתע לגלות כי בדיוק באותו המקום בו עמד לפני רק חצי שנה וכיבה שריפה במרץ, הפריחה האדומה והירוקה הצליחה כמעט להחזיר את המקום לקדמותו. לשם השוואה צילם לוגסי את האזור מאותו המקום בו צילם לאחר שכיבה את השריפה. לאחר מכן המשיך לוגסי למקומות נוספים ביער בהם עבד בזמן הכיבוי וגם שם שמח לראות את הפריחה מכל עבר. "משמח לראות את כח הריפוי של היער. בזמן השריפות כאב לכולנו לראות את הנזק העצום. להסתובב היום בזמן פסטיבל 'דרום אדום' ולראות את הפריחה והירוק מכל עבר פשוט מרומם את הלב" מסר לוגסי. 

כוחו של הטבע. היער משתקם (צילום: יצחק לוגסי - קק''ל)​​​​​​​

בסוף השבוע הקרוב (14-16.2) יתקיים סוף השבוע השלישי של פסטיבל דרום אדום של קק"ל. בשבועיים הראשונים לפסטיבל הגיעו לצפון הנגב עשרות אלפי מבקרים מכל הארץ לטייל בין פריחת הכלניות וליהנות משלל האירועים, והחגיגות באזור. למרות השמחה הגדולה, באזורי התיירות והיערות נותרו ערימות רבות של לכלוך וזבל. בקק"ל ממשיכים לבקש לשמור על היערות – "למרות שליער ולעצים כח ריפוי אדיר" מסר לוגסי, "עדיין לא מצאנו עץ שמצליח לנקות את הסביבה. כולנו בקק"ל מבקשים – בואו ליהנות בדרום אדום ותשאירו נקי אחריכם למטיילים הבאים".


תגובות

End of content

No more pages to load