• 12 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

דירוג איכות החיים: באר שבע קצת מתחת לאמצע

הבאר שבעים מאוד לא מרוצים מרמת הניקיון, התחבורה הציבורית, עובדים במשרות שלא מציעות להם קידום, מאמינים לממשלה, אבל לא למערכת המשפט. נתונים מתוך דירוג איכות החיים בישראל

העיר באר שבע: במקום השמיני, מתוך 14 ערים גדולות (צילומים: דני בלר)

באר שבע במקום ה-8 מתוך 14 ערים גדולות במדד איכות החיים - כך עולה מנתונים שמפרסמת היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. הערים המובילות באיכות החיים, בסדר יורד, כולן במרכז הארץ: רמת גן, רחובות, ראשון לציון ותל אביב-יפו. באר שבע ממוקמת מעל לחיפה וחולון. 

המדד של הלמ"ס מתבסס על נתוני שיעור התעסוקה, ההכנסה החציונית ברוטו מעבודה של משקי בית, מידת שביעות רצון מהעבודה, תחושת הביטחון האישי, הרוגים ופצועים קשה בתאונות דרכים, תמותת תינוקות ותוחלת חיים.
עוד נלקחים בחשבון נתוני בריאות: עודף משקל בקרב ילדי כיתות א'-ז', מקרי סרטן בקרב גברים ונשים, מידת האמון במערכת הבריאות, צפיפות הדיור, שביעות רצון מאזור המגורים והדירה, שיעור הזכאות לתעודת בגרות, שיעורי הצבעה בכנסת ונתונים נוספים. 

שיעור התעסוקה בבאר שבע עומד על 64.2 אחוזים, לעומת 71 אחוזים בתל אביב. רק כ-55 אחוזים מהמועסקים מרוצים מההכנסה שלהם, לעומת 63.6 אחוזים בתל אביב. גם באפשרויות הקידום בעבודה באר שבע מדשדשת אחרי המרכז: רק 43.9 מועסקים במשרות המאפשרות קידום, לעומת 55.7 אחוזים בתל אביב. 

גם תחושת הביטחון האישי בבאר שבע נמוכה יותר: כ-80 אחוזים חשים בטוחים ללכת לבד באיזור מגוריהם בשעות החשיכה, לעומת 89.1 אחוזים בתל אביב. 

בתחום הבריאות התמונה לא מלבבת: תוחלת החיים של תושבי באר שבע, 81.2 שנים, נמוכה משמעותית מזו של תושבי מרכז הארץ, אך מידת שביעות הרצון ממערכת הבריאות דומה לזה של תושבי תל אביב: 75.6 אחוזים. רק 75.4 אחוזים מהבאר שבעים רואים עצמם כבריאים, לעומת 90.9 אחוזים מהתל אביבים. 25 אחוזים מהבאר שבעים העידו על עצמם שהם מעשנים. 

התחבורה הציבורית בבאר שבע זוכה לציון נמוך במיוחד: 35.7 אחוזים, לעומת 42.87 אחוזים בתל אביב.  שיעור הזכאות לבגרות בבאר שבע עומד על 56 אחוזים לעומת 62.3 אחוזים בתל אביב. 

למרות הנתונים הקשים, 47.2 אחוזים מהבאר שבעים הצהירו כי יש להם אמון בממשלת ישראל, לעומת 34 אחוזים בתל אביב. לעומת זאת, הבאר שבעים מאמינים פחות במערכת המשפט: 54.3 אחוזים, לעומת 67.7 אחוזים מתושבי תל אביב הנותנים אמון במערכת.

באר שבעים מאוד לא מרוצים מרמת הניקיון בעיר: רק 39.9 אחוזים, לעומת 60.5 מהתל אביבים. 

הנתונים המלאים ניתנים לקריאה באתר הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בקישור הזה.


תגובות

End of content

No more pages to load