• 14 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חוזר הביתה: שמוליק יפרח ינהל את בית הספר למשחק שייסד

אחרי שנאלץ לפרוש מניהול הקאמרי בשל מה שהגדיר ''נסיבות משפחתיות'', שמוליק יפרח חוזר לנהל את בית הספר למשחק בב''ש. עם כניסתו מינה את הבמאית שיר גולדברג למנהלת פדגוגית-אמנותית, במקומו של רפי ניב

חוזר לב''ש. שמוליק יפרח (צילום: מעיין קאופמן)

שמוליק יפרח חוזר לנהל את בית הספר למשחק "גודמן", אותו ייסד לפני כ-15 שנה.  לפני שנה, אחרי פחות משנה בתפקיד,  הודיע יפרח  על התפטרותו מתפקיד מנכ''ל תיאטרון הקמארי, בשל מה שהגדיר "נסיבות משפחתיות בלתי צפויות". יפרח ניהל קודם לכן את בית הספר למשחק ואת תיאטרון באר שבע והעזיבה שלו לתל אביב הפתיעה רבים בעיר, שאיחלו הצלחה בתפקיד החדש היוקרתי. הוא נכנס לתפקידו בקאמרי במאי, 2017. 

לפני שנה בדיוק, הוא מסר הודעת ההתפטרות ליו"ר הוועד המנהל, עו"ד עפר שחל: ''קשה להסביר במלים את מידת הצער שאני חש, ואולם יש נסיבות בהן סדרי העדיפויות - מכתיבים קבלת החלטות לא קלות כגון זו. אני מודה לכולם על ההזדמנות הנפלאה, על האמון והתמיכה. הקאמרי הוא התיאטרון המוביל בישראל. זכיתי בתקופה הקצרה בה כיהנתי כמנכל לחוות אישית את עוצמתו של התיאטרון, הובלתו האמנותית ואיכות עובדיו ושחקניו. בהצלחה רבה".

המינוי הראשון של יפרח: שיר גולדברג תחליף את רפי ניב

השבוע הודיע יפרח כי שב לבאר שבע וינהל את בית הספר למשחק. עם כניסתו לתפקיד מינה את הבמאית שיר גולדברג למנהלת פדגוגית-אמנותית ב"גודמן" אשר תחליף את מקומו של הבמאי והמנהל האמנותי רפי ניב.  "אני נרגש לחזור לביתי החדש-ישן, ובעיקר להמשיך לפעול לביסוסו של בית הספר גודמן כבית ספר איכותי ומוביל. כמו כן, חשוב לי לקדם את היצירה ועולם התרבות בבאר שבע בפרט ובנגב בכלל", אמר יפרח.

יפרח, יליד דימונה, הינו בוגר בית הספר למשחק בית צבי. הוא שיחק כמה שנים בתיאטרון באר שבע ובהמשך עבר לפעילות ניהולית וחינוכית בנגב: ביים קבוצות משחק, ניהל מתנ"ס בדימונה, היה אחראי על בית הספר לתקשורת בעיר וריכז את מגמת התיאטרון בבתי ספר בבאר שבע.

יחד עם רפי ניב, ייסד בשנת 2005 את בית הספר למשחק ולאמנויות הבמה גודמן בבאר שבע, בו שב לכהן כמנהל. בשנת 2010 יפרח החליף את נתן דטנר בתפקיד מנכ"ל ומנהל אמנותי של תיאטרון באר שבע ובחודש מאי 2017 מונה למנכ"ל הקאמרי, אחרי פרישתו של נעם סמל.


תגובות

End of content

No more pages to load