• 07 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תודה, אבל לא תודה: גבאי רצה לשריין את רוביק במקום השני

יו''ר העבודה רצה לשריין במקום השני את ראש עיריית ב''ש, מה שהיה מגדיל את כוחה של המפלגה בכמה מנדטים. רוביק סירב: ''אני רואה בשליחותי הציבורית בנגב משימה לאומית. זוהי גולת הכותרת של מפעל חיי''

רוביק בוא. לא תודה. גבאי (צילום: עיריית ב''ש) ודנילוביץ' (צילום: העמוד הרשמי)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפרלמנטרי

הצעה שאפשר לסרב לה: יו''ר העבודה, אבי גבאי, הציע לראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', את המקום השני ברשימה לכנסת, צעד שהיה יכול להוסיף למפלגה כמה מנדטים מהנגב. דנילוביץ' החל את דרכו הפוליטית  בבאר שבע במשמרת הצעירה של מפלגת העבודה וצמח ממנה אל תוך העשייה הציבורית.

במישור הארצי, הוא נתפס כראש עיר מצליח ובעבר קיבל הצעות ממפלגות אחרות לרוץ בשורותיהן, הצעות שדחה בנימוס. לא תמיד הצלחה במישור המוניציפלי, מתורגמת להצלחה בפוליטיקה הארצית, לא כל שכן בבחירות האלה, שהאג'נדה המרכזית בהן היא לא מצוקות האזרח, אלא כוחן של המפלגות. השיח הפוליטי לא מדבר על קידום פתרונות לבעיות הבוערות של ביטחון, תעסוקה ודיור, אלא נסוב סביב יצירת גושים חוסמים של ימין מול שמאל ולהיפך. היום יש הטוענים כי בעוד מעט יותר משנה המערכת הפוליטית תימצא שוב בבחירות.

סקרים אחרונים מראים שיפור מסויים של מפלגת העבודה לאחר הפריימריז וזכייתם של איציק שמולי וסתיו שפיר במקומות הראשונים, אך עדיין מדובר במפלגה שעשויה לקבל כ-10 מנדטים, רחוק מאוד ממפלגת שלטון.

רוביק דנילוביץ׳ ראש העיר באר שבע, אומר הערב בתגובה לשאלת ברנז'ה NEWS: ''בשלוש מערכות הבחירות האחרונות לכנסת קיבלתי הצעות ממפלגות שונות, להשתלב ברשימותיהן. הודתי בנימוס והודעתי אז וכך גם הפעם, לכל הפונים, שאני רואה בשליחותי הציבורית בנגב משימה לאומית. זוהי גולת הכותרת של מפעל חיי ואני מתכוון להמשיך ולשרת את המדינה מהנגב''.

תגובות

End of content

No more pages to load