• 07 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''גאים להגן על הבית'': שני בוגרי קורס קציני איסוף קרבי מלהבים

מהיום הם סג''מ ליהי משה וסג''מ רועי לביא שטרום, קצינים חדשים בחיל האיסוף הקרבי. שניהם גדלו בלהבים, בבתים ערכיים ושניהם גאים לשרת שירות משמעותי: ''להיות לוחם באיסוף קרבי זה להציל חיים''

סג''מ ליהי משה וסג''מ רועי לביא שטרום (צילום: דובר צה''ל)

שני קצינים חדשים, שניהם מלהבים, שניהם סיימו בשבוע שעבר את קורס הקצינים. שני הסיפורים מרגשים - בעיקר כשמגלים את המוטיבציה הגדולה, את הערכים שקיבלו מהבית ואת הגאווה הגדולה לשרת שירות משמעותי בצה''ל. שניהם כיום קצינים בזרוע היבשה, אשר עשו את ההשלמה החילית בחיל האיסוף הקרבי אליו הם משתייכים, שנמצא תחת מערך הגנת הגבולות.

סג''מ רועי לביא שטרום הוא בן 20, גר בלהבים. במהלך התיכון הוא היה מדריך בתנועת הנוער ''הצופים'', ולפני הגיוס הספיק לטייל בחלק משביל ישראל. רועי מספר כי בהתחלה לא רצה להיות לוחם, אלא היה אמור להיות עתודאי ומעט זמן לפני הגיוס הוא ויתר על העתודה והגיע לחיל האיסוף הקרבי. הוא הגיע לגדוד ''נשר'' שנמצא בעוטף עזה. הוא יצא לקורס מפקדי כיתות, בסיומו חזר לגדוד בתור מפקד כיתה בצוות מבצעי, ואחרי ארבעה חודשים הוא כבר יצא לקצונה והתחיל את התהליך שסיים ביום חמישי האחרון.

סג''מ רועי לביא שטרום (צילום: דובר צה''ל)

רועי מספר בגאווה כי: ''להיות לוחם באיסוף קרבי זה להציל חיים. זה תפקיד מעניין ומשמעותי. אני גר בדרום ושומר על הדרום, יש הרגשה של משמעות נוספת''.

''החלטתי לצאת לקצונה כדי להיות יותר משמעותי ולהשפיע יותר. התפקיד עניין אותי מאוד, והרגשתי שאם אני כבר פה אז כדאי שאתן מעצמי עד הסוף. ההרגשה שאני מגן על הבית מוסיפה ערך מוסף לכל השירות שלי- כשאני נוסע לים ביום שישי עם חברים, על אותו כביש שאני נוסע בו לפעילויות מבצעיות בשישי שאני נשאר, זו הרגשה חזקה מאוד''.

סג''מ ליהי משה, בת 20, גרה גם היא בלהבים. בזמנה הפנוי היא אוהבת לרוץ והשתתפה במספר תחרויות בזמן שירותה בצה''ל, בין היתר במרוץ מז״י, בו זכתה במקום השני. היא למדה בכפר הנוער ''אשל הנשיא'', ובמקביל היא הייתה מדריכה בתנועת ''הצופים''.

סג''מ ליהי משה (צילום: דובר צה''ל)​​​​​​​

היא התגייסה בנובמבר 2016, לתפקיד לוחמת איסוף קרבי, והגיעה לגדוד איתם, שנמצא בגזרת מצריים- ירדן. ''בהתחלה ממש לא תכננתי להגיע להיות לוחמת, ועכשיו אני הכי מרוצה. שאפשר, מהמקום שהגעתי אליו. מה שקיבלתי בשירות שלי, בנות לא מקבלות בבית. יש לי חברויות שאי אפשר להסביר. אני באמת שמחה לקום כל בוקר ולעשות את התפקיד שלי''. ליהי יצאה לקורס מפקדי כיתות וזמן קצר אחריו לקצונה. 

ליהי מספרת כי יצאה לקורס קצינים בעיקר כי היא נהנית בצבא: ''עברתי תהליך. אני כבר פחות מפונקת, אני מרשה לעצמי להיפתח, ולוקחת דברים בפרופורציה''. ליהי מגיעה מבית שמאוד תומך בצבא. היא מספרת כי: ''דודה שלי נהרגה במהלך שירותה הצבאי, ואני בטוחה שאם זה לא היה קורה, היא הייתה משרתת בצה''ל עד עכשיו, כמו כמה מחבריה לשירות. הרבה פעמים אומרים לי שאני דומה לה. היא המוטיבציה שלי לשירות משמעותי בצה''ל, וסיבה מאוד מרכזית ליציאה שלי לקצונה''.

תגובות

End of content

No more pages to load