• 12 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בערב של מפץ גנץ-לפיד: באר שבע תומכת חזק בביבי

בעוד שהסקרים בערוצים השונים מנבאים למפלגת כחול-לבן של גנץ-לפיד 35 מנדטים והרשימה הערבית עולה ל-14 מנדטים, באר שבע, עיר ימנית, תומכת בביבי ומעניקה לו בסקר - את רוב הקולות

באר שבעים מביעים תמיכה בביבי בסרטון (צילום מסך)

הבאר שבעים תומכים חזק בביבי ולא מתרשמים מהמפץ הפוליטי והחיבור בין גנץ ללפיד. במשאל שנערך הערב בקבוצת באר שבע ביחד, מוביל נתניהו על פני כל המתחרים: 703 איש הצביעו עבור ביבי. 208 איש בלבד הצביעו עבור לפיד-גנץ. 51 איש הצביע ועבור הבית היהודי. 23 עבור הימין החדש. 16 הביעו תמיכה באורן חזן. 15 עבור העבודה-גבאי. שאר הרישמות קיבלו קולות בודדים. מדובר במשאל אינטרטי בין חברי קבוצת באר שבע ביחד, שעלה בשעות האחרונות.

ומה אומרים סקרים אחרים שפורסמו היום?

סקר חדשות 13: כחול לבן: 36 מנדטים. ליכוד: 26.  חד"ש-תע"ל: 10. איחוד מפלגות הימין: 8, יהדות התורה: 7, ש"ס: 6, העבודה: 5, ישראל ביתנו: 5, הימין החדש: 5, כולנו: 4, מרצ: 4, רע"מ-בל"ד: 4. גוש הימין: 61 מנדטים, גוש השמאל-מרכז: 59.

סקר "כאן 11'': כחול לבן: 35, הליכוד: 32, הרשימה הערבית המשותפת: 11, העבודה: 8, הימין החדש: 7, יהדות התורה: 6, ש"ס: 6, הבית היהודי: 6 , ישראל ביתנו: 5, מרצ: 4. גוש הימין:  62 מנדטים, גוש השמאל-מרכז: 58.

מפלגת העבודה איבדה מכוחה בבאר שבע באופן עקבי לאורך השנים. לפני 30 שנה ויותר פעל בבאר שבע תא של רץ-מרצ, אך השמאל לא ידע ליצור את השיח עם הפריפריה והשטח עבר לדתיים, לליכוד ובשנות השמונים, מאיר כהנא נהנה בבאר שבע מתמיכה גדולה. 

ראש הממשלה פרסם הערב סרטון, בו תשובי באר שבע מביעים תמיכה בו. בסרטון, תושבי באר שבע מסבירים למה יצביעו נתניהו. בניגוד לנתניהו, שאל המפלגות עורכות חוגי בית, לרוב ללא תקשורת או שמגבילים את הסיקור התקשורתי. יתרה מזו, תושבים בעיר לא יודעים מה האג'נדה של כחול-לבן למניעת טרור העפיפונים וסבבי הטילים על הנגב, או הפתרון לבעיותיה של באר שבע בתחומים כמו אבטלה, חינוך, כלכלה ובריאות. 

צפו בסרטון: תושבי באר שבע תומכים בביבי (מתוך העמוד הרשמי של בנימין נתניהו)


תגובות

End of content

No more pages to load