• 12 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צפו בראיון וידאו: האיש שרוצה להיות פה לעצמאיים בפריפריה

רועי כהן עומד בראש מפלגת העצמאיים, אחת מ-47 הרשימות שיתמודדו לכנסת: ''בפריפריה אין הרבה מקומות העבודה, להפוך לעצמאי זו ברירה יחידה כמעט''

רועי כהן, יו''ר מפלגת העצמאיים (צילום: משה פריאל)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפרלמנטרי

בכנס בחירות מיוחד של המגזר העסקי לקראת הבחירות  שנערך אתמול במלון דייוויד אינטרקונטיננטל  בתל אביב אמר יו"ר התעשיינים שרגא ברוש: ''כולם מדברים עכשייו לפני הבחירות על כך שצריך יותר כסף לחינוך , לבריאות ,לרווחה ויותר כסף להכל אבל שוכחים מאיפה הכסף בא. עלכן כדי שיהיה עוד ממנו צריך להגדיל את הצמיחה בצמיחה אמיתית וברת קיימא שנוצרת מבנייה ותעשייה והשקעה בציוד  שמעלים את התוצר''. איש לא התייחס כמעט לממצאים הקשים שנחשפו במהלך השנה על מצבים של העסקים הקטנים בבאר שבע, העיר המובילה בעסקים בסכנת סגירה, לפי ממצאי פירמת דאן & ברדסטריט. 

צפו בראיון עם רועי כהן, יו''ר מפלגת העצמאיים:


לרועי כהן צפויה התמודדות קשה: על הכנסת הבאה מתמודדות לא פחות מ-47 רשימות. לדבריו, בפריפריה אין מקומות עבודה רבים ואפשרות התעסוקה הכמעט יחידה היא עבודה כעצמאיים. הוא פעיל כבר זמן רב ומקפיד להשתתף בוועדות הכנסת הנוגעות לציבור העצמאיים. 

מול אולם מלא מפה לפה הגיעו נציגי המפלגות השונות לתת את משנתם החברתית - כלכלית. אולם מטבע הדברים אחרי המפץ הגדול של החיבורים במרכז שמאל בין גנץ ללפיד ובימין בין הבית היהודי האיחוד הלאומי ועוצמה לישראל. שני המראיינים, רינה מצליח ובן כספית נגעו בעיקר בזה.

ח"כ וי"ור ועדת הכספים לשעבר (דגל התורה)הודיע חד משמעית: "לא נשב בקואליציה של גנץ ולפיד אני בקדנציה הקודמת עשיתי את הדוקטורט שלי בלהיות באופוזיציה זה לא מפחידאני לא אשב בקואליציה עם לפיד  ולא ראוי למדינת ישראל שיהיה לה ראש ממשלה בדמותו של לפיד אני סבור שהאיש הזה אינו יודע לנהל מדינה''.


שר האנרגיה ח"כ ד"ר יובל שטיינץ (ליכוד) ביקר את מפלגתו של גנץ ואמר: "אם חלילה ניסנקורן יהיה שר האוצר תראו איך מדיניות סוציאליסטית תוכל לדכא ואולי לחסל את המגזר העסקי בישראל."

בתשובה לשאלה האם יש סיכוי לאיחוד בימין אמר: "אנחנו בימין ,יש מפלגת שלטון  קלאסית מובלת על ידי אחד המנהיגיםהכי בולטים כיום בעולם כולו ואנחנו בליכוד  ננצח  את הבחירות האלה אני לא חושב שאיחוד כזה עומד על הפרק גם מבחינת לוחות זמנים''.

שרת המשפטים לשעבר איילת שקד (הימין החדש) בתשובה לחשדות העומדות כנגד נתניהו: "צריך לתת לנתניהו להקים ממשלה ראינו מקרים שלאחר שימוע נסגרים התיקים ראינו מקרים בהם לאחר המשפט האדם יצא זכאי''.

צפו: רינה מצליח ובן כספית שואלים את שרת המשפטים על חשדות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו - והאם במצב של הגשת כתב אישום, לתת לו להרכיב ממשלה (צילום: משה פריאל)

ח"כ איציק שמולי (העבודה) התייחס גם הוא לחיבורים השונים ולחיבור האפשרי בין העבודה למרץ: "אנחנו בוחנים את כל כולל האופציות כולל חיבור טכני עם מרץ ואפשרות לבלוק טכני". על האיחוד בין גנץ ללפיד אמר כי "היינו צרכים להיות שם דברנו להיות שם בסוף יש נסיבות שקשורות לאירועים בתוך מפלגת העבודה".

שמולי היה אולי בין הבודדים שהתייחס לאוכלוסיות המוחלשות ולנושאים חברתיים אחרים (צפו בסרטון). בתשובה לשאלה האם יצרה קשר עם גבאי השיבה ח"כ תמר זנדברג יו"ר (מרצ): ''הרמתי טלפון לגבאי לעשות איחוד והוא לא ענה לשיחה חבל  .יש פה הזדמנות .אתמול ראינו איחוד בימין כדי לייצר ממשלת כהניסטים .כולם ראינו איחוד במרכז כדי שתהיה ממשלת מרכז שמאל צריך איחוד גם בשמאל".

זמן קצר לפני נעילת הכנס הפתיע בכניסתו ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט שנשאל גם הוא מה התייחסותו להסכם האיחוד בימין: "מנחם בגין היה מתבייש במפלגה שהקים. לחשוב שהיה יודע שתומך בכהנא מוצהר נכנס למפלגה זה דבר נורא."

תגובות

End of content

No more pages to load