• 12 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הונחה אבן הפינה לקמפוס ליהודים מחו''ל בפארק נחל ב''ש

הקמפוס, שישתרע על שטח של 50 דונם, נועד לנוער ובוגרים יהודים מהעולם, שילמדו טכנולוגיה לצד תכנים ציוניים ויציע חינוך ברמה גבוהה

ראש עיריית ב''ש בהנחת אבן הפינה (צילום: עיריית ב''ש)

אבן הונחה הבוקר, ראשון,  להקמת מרכז החינוך והטכנולוגיה של JNF ארה''ב- ישראל - מרכז ייחודי חינוכי - טכנולוגי בינלאומי הגדול ביותר בישראל, לנוער ומבוגרים יהודים מהעולם, בפארק נחל באר שבע.

האירוע התקיים במעמד ראש העיר באר שבע רוביק דנילוביץ', מנכ"ל JNF-ארה"ב ראסל רובינסון, נשיא JNF-ארה"ב ד"ר סול ליזרבראם, סגני וחברי מועצת העיר וכן אורחים נכבדים נוספים.

הקמפוס היוקרתי לחינוך ולטכנולוגיה ישתרע על 50 דונם ויכלול מרכז לחינוך ציוני למבוגרים, מרכז טכנולוגי לסטודנטים ותיכון ע"ש אלכסנדר מוס בו צפויים ללמוד במסגרת תכנית יוקרתית מאות בני נוער יהודים בגילאי תיכון מרחבי עולם. החיבור לישראל יעשה בגיל תיכון ויותאם באדיקות לצרכים של הנוער שיגיע לישראל ללא הורים, הלימודים במקום יהיו ברמה גבוהה מאוד. אבל לא רק לימודים. החיבור לישראל יעשה דרך ערכים וציונות שיובאו לתלמידים דרך הראש, הרגליים ובעשייה יום יומית. אדמת מדינת ישראל תהפוך להיות כיתת הלימוד שלהם.

הקמפוס היהודי הגדול בישראל (צילום: עיריית ב''ש)​​​​​​​

הקמפוס החינוכי טכנולוגי יעבוד בשיתוף פעולה עם מערכת החינוך בבאר שבע, תנועות הנוער והצעירים וכמובן שיהיה חלק מהקהילה הבאר שבעית. הקמת הקמפוס הנה פרויקט משותף ל jnf – ארה"ב, עיריית באר שבע וקרן רש"י .

ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ': "אני מודה בשם תושבי באר שבע והנגב ל-jnf ארה"ב, לנשיא הארגון ד"ר סול ליזרבראם, למנכ"ל ראסל רובינסון ולכל החברים בארגון על תרומתם החשובה לפיתוח הנגב. פועלם רב השנים כמו בפרויקט זה מוכיח שוב את מחויבותם למדינת ישראל ולעם היהודי. באר שבע זוכה שיוקם בה פרויקט בינלאומי שמבסס את העיר כמרכז ידע מוביל במדינה ובעולם".

מנכ"ל jnf - ארה"ב, ראסל רובינסון: "ההצלחה שלנו מגיעה מהשותפות של jnf ארה"ב והמנהיגות הייחודית בבאר שבע. כשהתחלנו את השותפות מתוך מטרה לשנות את פני הנגב, ידענו שאנו יכולים לסייע בקידום יוזמות מאחר ולקהילה בבאר שבע היה את הכוונה והרצון להמשיך ליצור שינוי. היום, כשרואים את הפיתוח של עיר המטרופולין, אין ספק שזה המקום היחיד כדי ללמד ציונות מהי."

נשיא JNF - ארה"ב, ד"ר סול ליזרבראם: " חזון JNF-USA לעתיד הנגב החל בבאר שבע לפני יותר מעשור. התורמים שלנו היו בחזית התמיכה בבאר שבע והתגאו לראות כיצד הפכה לאחת הערים הטרנספורמטיביות ביותר בישראל.  המרכז לחינוך ישראלי ולטכנולוגיה של JNF-USA יהיה אחד ממרכזי היהדות ברחבי העולם, שיביא אלפי אנשים ללב הנגב, ללמוד על הציונות, החדשנות הישראלית ורוח החלוצים של המאה ה -21. הקמפוס, הממוקם במתחם פארק נחל באר שבע, יציע הזדמנויות ייחודיות לשלב את תלמידיו ומבקריו באזור הדרום ".

תגובות

End of content

No more pages to load