• 13 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

עבדות ילדים: הועסקו בכפייה, הוכו בכבל חשמלי כשלא היו מספיק טובים

ילד שהובא לבית חולים כשעל גופו סימני מכות, סיפר כי הוא מועסק בתנאי כפייה יחד עם אחיו במאפייה, שם עובר סדרת התעללויות. דודו נעצר, חשוד נוסף מצוי בבריחה

הוכה בכבל חשמלי (צילום הדמיה: Ignat Gorazd/ CC BY 2.0 - למצולם אין קשר לכתבה)

הותר לפרסום: במשטרה הסתיימה חקירת חשד להחזקת קטין בתנאי עבדות, עבודות כפיה והתעללות בקטין חסר ישע. ב-8 בפברואר התקבל במשטרה דיווח אודות קטין בן 12 שהגיע לקבלת טיפול רפואי בבית חולים במרכז הארץ.

הפרשה נתגלתה, כאשר שוטרים שהגיעו לבית החולים לתחקר את האירוע פגשו בקטין אשר סיפר להם כי הוא עובר מסכת אירועים אלימים במאפיה בה הוא עובד יחד עם אחיו. בתם הערכת מצב הוחלט על הקמת צוות חקירה מיוחד בשילוב גורמי רווחה. באותו היום נעצר בבית החולים דודו של הקטין, שהיה יחד עימו. מעצרו של החשוד, תושב עיר בנגב בן 25, בחשד להחזקת קטין בתנאי עבדות, התעללות בקטין, תקיפת קטין, עבודת כפיה, הוארך מעת לעת.

עם התקדמות החקירה תוך עירוב גורמי רווחה והסתייעות בחוקרי ילדים, התחזק החשד כי שני האחים הועסקו בתנאי עבדות וכפיה במשך שעות ממושכות  במאפיה אצל דודם שנעצר. מהלך החקירה נחשפו חוקרי המשטרה לחבלות קשות על גופם של הקטינים, אשר לדבריהם נגרמו תוך הצלפה בכבל חשמל בידי דודם וחשוד נוסף (המצוי בבריחה), ולאחר שהיו פעמים בהם לא היו שבעי רצון מעבודתם. 

עם תם מלאכת החקירה הוגשה הצהרת התביעה להגיש כנגד החשוד כתב אישום בגין המיוחס לו. מעצרו הוארך עד ה-1 במרץ. "לילדים עומדת זכות טבעית להגנה מפני פגיעה, ניצול והתעללות ומשטרת ישראל תפעל בכל מקרה לחשד לביצוע עבירה פלילית כנגדם", כך נמסר מהמשטרה.

תגובות

End of content

No more pages to load