• 03 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אם הילד טוענת: ''לא חנקתי את המנהלת'', כעס רב בקרב המורים

האם לאנשי חינוך בבאר שבע יש כלים לעמוד מול תקיפות מילוליות ופיזיות מצד ההורים - או שהם מטרה קלה? התקרית שמסעירה את ב''ש מעוררת לא מעט שאלות

מוסדות החינוך בב''ש הושבתו לשעה (צילום הדמיה: MAXPIXEL / CC0)

הסיפור שמסעיר את העיר ממשיך לעורר גלים: אחרי שהלימודים בבאר שבע הושבתו הבוקר, רביעי, למשך שעה, בעקבות תקיפת מנהלת בית ספר יסודי בעיר, על ידי אחת האימהות, שיחות עם גורמים שונים מגלים כי במקרה של תקיפת אנשי חינוך, לא עומדות בפניהם הרבה ברירות. הם בבחינת ''חשופים בצריח''.

מילה כנגד מילה: מנהלת בית ספר יסודי בבאר שבע טוענת כי אם לילד ניסתה לחנוק אותה. הסתדרות המורים הורתה, בעקבות המקרה, להשבית את הלימודים בבאר שבע ואלה התחילו היום בשעה 9:00. מנגד, עומדים הורים ו-וועד ההורים העירוני, הטוען כי מדובר בתקרית שיצאה מכלל פרופרציה. ''אנחנו מגנים כל סוג של אלימות, אבל אין שום סיבה שריב בין ילדים יגיע לפיצוץ כזה'', אומר לברנז'ה NEWS יו''ר וועד ההורים העירוני אבנר ביטון. ''מנהלת בית הספר צריכה לדעת להכיל ולטפל במקרים כאלה. מקרים כאלה, של ריבים בין ילדים, כפי שקרה בבית הספר, קורים לא רק בבאר שבע, אלא בכל הארץ, אבל מכאן ועד התגובה של הבוקר, המרחק גדול''.

לדברי ביטון, אם הילדים מציגה גרסא אחרת לגמרי: האם הגיעה למשרדה של המנהלת וציינה בפניה כי היא מפלה בין הילדים בבית הספר. בנקודה זו, המנהלת היא זו שהתנפלה עליה בצעקות. ''האם טוענת שלא הייתה חניקה, שיא לא תקפה את המנהלת. זה בית ספר נורמטיבי, בשכונה טובה, עם תלמידים טובים. כל הסיפור יצא מכלל פרופורציות. האם והמנהלת ישבו במשרד, המנהלת קמה מהכיסא שלה, אבל לא הייתה אלימות, לטענת האם''. 

בשיחה עם ברנז'ה NEWS, מספרת מורה לשעבר שתחושתה היא שהורים רואים במערכת החינוך בייביסיטר שמחזיק את הילדים לכמה שעות בעוד שהם בעבודה ולא מבינים את נושא האחריות ההורית. ''כשתלמידים או הוריהם נוהגים באלימות אחד כלפי השני או כלפי אנשי הצוות, צריכה להיות עמידה ברורה ובלתי מתפשרת שזה לא עובר לסדר היום, אבל מוסדות חינוך רוצים להמשיך הלאה. לפני כמה שנים יצאתי מהמערכת כי להיות מורה זו עבודה קשה, שוחקת''.

בהתסדרות המורים רואים את התקרית בבאר שבע בחומרה, אבל בהיותם ארגון עובדים ולא המעסיקים הישירים של המנהלת, אין בידם כלים רבים: ''השבתנו את הלימודים בבאר שבע לשעה, מעבר לכך משרד החינוך היה גורר אותנו לבית הדין לעבודה'', אומר גיא עציון, איש התסדרות המורים. ''לצערנו, המדיניות של משרד החינוך בעניין אלימות כלפי אנשי חינוך, היא לגנות ולחזור לסדר יום רגיל. אנחנו, כארגון עובדים, יכולים רק לנקוט בצעדים מסויימים, אך חייבת להיות עמדה ברורה מצד המעסיקים - קרי משרד החינוך''.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: ''משרד החינוך רואה בחומרה את האירוע ומגנה אותו בחריפות. האם התוקפת אותרה, נחקרה במשטרה והורחקה מבית הספר. הנהלת המחוז בקשר עם המנהלת, מלווה אותה ותיתן לה את הסיוע הנדרש''.


תגובות

End of content

No more pages to load