• 13 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אזעקות ביישובי עוטף עזה, שתי רקטות שוגרו לשטח ישראל

שיגרת המלחמה בעוטף עזה שלא תשמעו אודותיה מהמועמדים: ערב מתוח הערב בנגב, בעקבות ירי שתי רקטות ובלוני חבלה. דיווחים: נפילה בשטח פתוח

מטעם חבלה ששוגר לעבר ישראל (מקור הצילום: טלגרם)

ערב של אזעקות ביישובי עוטף עזה, המשך למתיחות של השבועות האחרונים: שתי רקטות שוגרו הערב לשטח ישראל, שיתהן נפלו בשטוחים פתוחים, מבלי שיורטו על ידי מערכת כיפת ברזל. על פי דיווחי תושבים בעוטף, במקום נשמעים קולות פיצוץ. 

רצף האזעקות הערב, מתוך אפליקציית כומתה (צילום מסך)​​​​​​​

על פי מקורות פלסטינים, ברגעים אלה, (22:26), צה''ל יורה אש ארטילרית לעבר מטרות ברצועה. מפקדות חמא''ס פונו הערב, משחח לתגובה ישראלית. המתקפה הפלסטינית באה על רקע דרישת חמאס להעביר אליו במיידי סכום של 20 מיליוני דולרים. ישראל התנתה את העברת הכספים בהתחייבות פלסטינית להפסקת טרור הבלונים, אלא שבימים האחרונים קצב בלוני החבלה והתבערה רק התגבר ואף ארעו מספר מקרים בהם בלוניח חבלה התפצצו בתחום יישובים בעוטף. 

קולות נפץ נשמעים ביישובי העוטף (סרטון שהועלה לקבוצות טלגרם)
​​​​​​​

​​​​​​​


צה''ל מוכן להגביר את התגובה כנגד טרור הבלונים, אבל הדרג המדיני הוא זה המונע ממנו ובתסריט ידוע מראש, יעביר את התשלום לחמא''ס על מנת להשיג שקט. 

23:00: דובר צה''ל: ''אזעקת צבע אדום הופעלה במועצה האזורית אשכול בעקבות זיהוי של שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח הארץ. מערכת ההגנה האווירית הופעלה בעקבות השיגור.

לפני כן הופעלה התרעה בישומון פיקוד העורף בשטח פתוח סמוך לגדר המערכת בצפון רצועת עזה- מבדיקה עולה כי ההתרעה הופעלה כתוצאה ממטען שהושלך כחלק מהפרת סדר ולא חצה את גדר המערכת''.


תגובות

End of content

No more pages to load