• 11 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שעות אחרי שראש נפץ מחובר לבלון נחת בנגב: הקלות לפלסטינים

דיווחים בעיתונות הפלסטינית בשעות האחרונות: ישראל תאפשר להעביר עשרות מיליוני דולרים, יורחב שטח הדיג וינתנו הקלות ניכרתו לחמאס - תמורת רגיעה עד הבחירות

צה''ל תקף בעוצמה רבה מגרש בבעלות חמאס (צילום: רץ בטוויטר)

ראש פצצת RPG, מחובר לבלון, נחת בחורשה  בשטח מועצת שדות נגב, בעת שהמקום המה מאות מטיילים. המשטרה הוזעקה למקום, המטיילים הורחקו מהמקום וחבלני משורה פוצצו את המטען. מדובר באחד מסופי השבוע האלימים ביותר בעוטף עזה, כשבמהלך השבוע שוגרו רקטות לעבר יישובי העוטף, שיורטו וחלקם נפל בשטחים פתוחים. אתמול נתפסו שני מסתננים חמושים בשטחי העוטף, אחרי שתושבי אחד הקיבוצים קיבלו הוראה להסתגר בבתיהם. רק אחרי שעות ארוכות נתפסו שני הפלסטינים, כשברושתם סכין ורימון. 

היום, מספר מפגינים עזתים הצליחו להגיע לגדר המערכת ולתלות שם דגלי חמאס. 

כבר כמה שבועות שתושבי העוטף נתונים בשיגרת הפגנות, מטעני נפץ, ניסיונות חדירה וירי רקטות. קולות הנפץ נשמעים היטב בכל רחבי העוטף והתושבים יודעים שעוד כמה שבועות, כשמזג האוויר יתחמם, תחזור שיגרת בלוני התבערה. 

בלונים ששוגרו לעבר שטח ישראל (צילום: רץ בוואצאפ וטלגרם)
​​​​​​​


אחרי התקריות אתמול צה''ל השיב אש והפציץ מה שבצילומים נראה כמו מגרש בבעלות חמאס. הסיבה להעלאת המתיחות - סירובה של ישראל לאפשר את העברתם של עשרות מיליוני דולרים, כסף קטארי. בשעות האחרונות עולים דיווחים באתרים פלסטיניים, על פיהם - בתיווך מצרי, ישראל תאפשר להעביר עשרות מיליוני דולרים, תיתן הקלות ניכרות לחמאס ותגדיל את מרחב הדיג, תמורת הסכמת חמאס להפחית את היקף התקיפות על עוטף עזה עד לסיום הבחירות. ההחלטה הזו התקבלה בכעס רב ביישובי העוטף, שרואים בה אוזלת יד מוחלטת של הממשלה בכל הנוגע לשמירת ביטחונם. 

חמאס, מצידו, יודע שזה בדיוק הרגע ללחוץ על ממשלתו של נתניהו, שלא תמהר לפעול כשהבחירות מעבר לפינה ולא תרצה להתסבך בבוץ העזתי. הממשלה, כך מלמד ניסיונם של תושבי הנגב, מסוגלת להכיל ירי רקטי ובלוני חבלה, מטעני נפץ וחדירות עזתים דרך גדר הגבול, כל עוד זה לא מגיע לתל אביב. נסיון העבר ואמירות אומללות של פוליטיקאים מוכיחים שלצערם של תושבי הנגב - זה המצב. 

אחד הבלונים שהופרחו לעבר ישראל (מקור: טוויטר)
​​​​​​​


מהמשטרה נמסר: ''שוטרים הוזעקו לאירוע שדווח אודות בלון חשוד באזור מיוער בתחום מועצה אזורית שדות נגב, המטיילים הורחקו. חבלני משטרה ממרחב הנגב הגיעו למקום וטיפלו באירוע. בכל איתור של חפץ חשוד יש לדווח למוקד 100 של משטרת ישראל ולהותיר את הטיפול לשוטרי וחבלני משטרת ישראל''.


תגובות

End of content

No more pages to load