• 29 מאי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

דנילוביץ': ''כשמחברים חדשנות עם לב, כמו בסורוקה, זה מצליח''

מפרגנים לביה''ח: ראשי רשויות מהדרום סיירו בסורוקה ושמעו מבכירי המוסד הרפואי אודות החדשנות, טכנולוגיות חדשות, מרכזי מצוינות ותכניות לעתיד. איך זה מתיישב עם דוחות משרד הבריאות על המצב בתחופ הרפואה בנגב?

וביק דנילוביץ', ראש העיר באר שבע, בהדגמה של VR, שירות שניתן במחלקת השיקום בסורוקה (צילום: דינה פרנקל, סורוקה)

ראשי רשויות בפורום ראשון מסוגו בסורוקה לקידום נושאים משותפים בתחום הבריאות בהובלת ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ וד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה.

רמת שירותי הבריאות בנגב הינה אחד הנושאים המהווים חסם מפני אנשי יחידות העלית הטכנולוגיות של צה''ל לעבור לנגב, כפי שנחשף לפני שנה בכנס שנערך במכון מנדל למנהיגות בבאר שבע. 

על פי דוחות של משרד הבריאות, שהתפרסמו בשנים האחרונות, הדרום סובל מפערים בלתי נסבלים בתחום הבריאות, כאשר בעיר באר שבע נמדדה תוחלת החיים הנמוכה בישראל.

הצורך להקים בית חולים שני ולתגבר את מערך הרפואה בבאר שבע ובנגב עלה לא פעם, בין אם זה במניעת מחלות - סוכרת למשל, המתרחשת בהיקפים גבוהים בנגב וגם עישון - בבאר שבע אחוז גבוה של מעשנים, עם כל הנזקים הבריאותיים המשתמעים מכך. למרות המאמצים והאהזרות שפרסמו ראשי מערכת הבריאות בנגב, בית חולים שני לא צפוי לקום בעיר לפני 2027, במקרה הטוב

ראשי הרשויות, המבקשים לקדם את נושא הבריאות בנגב, סיירו במרכז האונקולוגי החדש בסורוקה בראשותו של פרופ' יצחק אביטל ונחשפו לשירותים טכנולוגיים חדשים במתחם החדשנות על ידי ירדן נבו, המשנה למנהל המרכז הרפואי

ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה ורוביק דנילוביץ', ראש העיר באר שבע אירחו בסורוקה את ראשי הרשויות בנגב. במפגש השתתף גם מיכאל מישורי דרעי מנהל כללית מחוז דרום.  במהלך המפגש סקר ד"ר קודש את פעילות בית החולים בתחומים שונים: שירותים חדשים, טכנולוגיות חדשות, מרכזי מצוינות, בינוי והרחבת תשתיות ותכניות לעתיד, תוך התמודדות עם האתגרים הצפויים בשנים הקרובות, נמסר מסורוקה.

נושאים רבים עלו במהלך הפגישה ביניהם הצורך ביצירת שתופי פעולה במטרה לחזק את שירותי הרפואה בנגב, חיזוק רפואת הקהילה כמו גם המשך חיזוק סורוקה.

ליצור העדפה מתקנת של סטודנטים לרפואה תושבי הדרום

מנהל בית החולים, ד"ר שלומי קודש, הדגיש את הצורך ביצירת העדפה מתקנת של סטודנטים לרפואה תושבי אזור הדרום: "כדי להשאיר בדרום את כח האדם הרפואי האיכותי יש מקום לייצר העדפה לסטודנטים בבית הספר לרפואה באוניברסיטת בן גוריון שגדלו וגרים באזור". הוסיף ד"ר קודש: "מפגש זה חשוב לחשיפה של ראשי הרשויות ושיתופם בפרויקטים שונים לקידום שירותי הרפואה בנגב בכלל ובסורוקה בפרט, למען תושבי האזור".

סורוקה הוא מרכז רפואי אוניברסיטאי המוביל תהליכי חדשנות ומחקר מהמתקדמים בישראל, אומרים בבית החולים הבאר שבעי. סורוקה לקח על עצמו אתגר של פיתוח פתרונות לצרכי רפואה ברמה בין-לאומית, פיתוח של ידע וטכנולוגיה רפואית במענה לצרכים רפואיים טיפולים ובעיצובו של בית חולים חכם וחדשני.

במהלך הביקור סיירו ראשי הרשויות במתחם חדשנות ייחודי שכולל פלטפורמות דיגיטליות שונות לשימוש המאושפזים: מתחם יולדות וירטואלי המלווה את היולדת בתכנים מקצועיים ואינפורמטיביים בזמן האשפוז ולאחריו; אפליקציית שיקום באמצעותה מקבל המטופל במחלקת השיקום תרגילי פיזיותרפיה מותאמים אישית כולל משוב על ביצועם;  פרויקט חיטוי ידיים למניעת זיהומים באמצעות סנסורים הבודקים את מספר הפעמים בהם בוצע חיטוי ידיים בעת מגע עם מטופל ושיקום באמצעות מציאות מדומה – נטרול המטופל מסביבתו הקיימת ויצירת סביבה וירטואלית של משחקי מציאות מדומה שנבנית לפי צרכיו.  

רוביק דנילוביץ', ראש העיר באר שבע: "האמירה המשותפת שלנו כראשי רשויות היא שסורוקה הוא העוגן החזק והמרכזי שיש לנו בנגב. מערכת הבריאות זה הדבר הכי חשוב לנו. סורוקה יישאר תמיד מרכזי, גם כשיפתח בית חולים נוסף בעוד מספר שנים, שיהיה בית חולים משלים. בסורוקה יש שחקני נשמה, נכונות, מקצועיות והוא שלנו, של כל תושבי האזור".

הוסיף דנילוביץ': "היום חדשנות באה לידי ביטוי כמעט בכל ארגון ובכל מקום, אך כשמחברים חדשנות וטכנולוגיה עם לב, כמו שקורה כאן בסורוקה זה מצליח".

תגובות

End of content

No more pages to load