• 12 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מלהבים ללב ים: סגן עודד ניסים בין בוגרי קורס החובלים של חיל הים

החינוך בבית, הדוד ששירת כרס''ר בחיל הים והמכינה הקדם צבאית גרמו לעודד ניסים, בן 21, לבחור במסלול קצונה לשירות משמעותי בה''ל

סגן עודד ניסים (צילום: דובר צה''ל)

סגן עודד ניסים, בן 21 מלהבים הוא בין בוגרי קורס החובלים של חיל הים ובימים אלה נכנס לתפקידו. המסלול אותו עבר ארך שנתיים וארבעה חודשים ובסיומו הוא מצטרף לחיל בתפקיד פיקוד. ''לחיל הים, כפי שיש לכלל חילות צה''ל, תפקיד להגן על גבולות ישראל, על ריבונות ישראל וגם -  על המים הכלכליים, נושא חשוב בפני עצמו למשק האנרגיה של ישראל''. לחיל הים היה תפקיד חשוב במניעת פיגועים  בדרך הים במיוחד במערכת צוק איתן, אז ניסו צוללני חמאס להיכנס לשטח ישראל דרך הים, כמו גם הגנה על הגבול הצפוני וכן, בהגנה על מתקנים אסטרטגיים וכלכליים במים הטריטוריאליים של ישראל.

סגן עודד יליד להבים ולמד בתיכון אשל הנשיא. הוריו תמכו מאוד בהחלטה שלו להתגייס לחיל הים והוא ממשיך בכך מעין מסורת משפחתית: בן דוד שלו שירת בחיל הים כחובל בפלוגה 915 ודוד שלו היה הרס״ר של בסיס ההדרכה של חיל הים משך שנים. שתי אחיותיו משרתות בחיל האוויר, אחת מהן, הבוגרת ממנו, קצינה בחיל והשניה, הצעירה ממנו - במסלול קצונה. ''אני חושב לשירות שלנו, שלי ושל אחיותיי, לצרון לשרת שירות משמעותי, יש קשר לחינוך שקיבלנו בבית ובמערכת החינוך''.

עם זאת, סגן עודד נזכר בימים הראשונים במסגרת של חיל הים. הוא למד במכינה הקדם צבאית במעגן מיכאל:  ''זה לא היה קל. בימים הראשונים אתה עלול שלא להרגיש טוב בים הסוער, מה שקרה לי אישית, אבל זה עבר מהר. הים הוא סביבה שונה ואתה לומד להתמודד עם כל המצבים, גם כשהים שקט וגם כשהים סוער''.

על הבחירה בשירות משמעותי אמר: ''חשוב לי לתת מעצמי ואני ממש מחכה לרגע בו אקבל על עצמי את תפקיד הפיקוד בספינה, ממש בימים הקרובים''.תגובות

End of content

No more pages to load