• 12 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

פיטבול תקף אדם ופצע קשה כלב בפארק הסופרים, בעליו נמלט

תמר אהרון מבאר שבע חוותה טראומה: כלב פיטבול התנפל על שותפה לדירה, פצע אותו באצבעו, גרר בשיניו את הכלב שלהם וכמעט הרג אותו. בעלי הכלב המסוכן נעלם. ''חייבים למצוא אותו, כדי לדעת מה חיסונים שנצטרך לקחת''

בעל הכלב (מוקף בעיגול אדום) (צילום מסך מתוך סרט אבטחה)

שוב זה קורה בבאר שבע: כלב מגזע המוגדר מסוכן על פי חוק, תקף אדם, פצע אותו פציעה קשה בידו וכן תקף כלב קטן ופצע אותו באורח חמור - שפסע בינו לבין מוות. אתמול, שני, בשעה 23:00, הסתובבו תמר אהנון ושותפה לדירה בפארק הסופרים בבאר שבע. ''לפתע זינק על השותף לי ועל הכלבף שהוא קטן וגם היה קשור, כלב מסוג פיטבול''.

השותף לדירה של תמר ננשך באצבעו (צילום סלולרי)


''הפיטבול גרר את הכלב שלנו לאורך הפארק ופצע אותו קשה. במזל השיניים שלו פספסו איברים חיוניים. השותף שלי ננשך בידו ונפצע קשה. אנחנו מנסים קודם כל למצוא את הכלב, על מנת לדעת כיצד להמשיך הלאה עם החיסונים, אבל גם רוצים לסיים את העניין מול בעל הכלב, כי מה שקרה כאן חמור מאוד. פיטבול שתוקף, זה פיטבול שלא אולף כמו שצריך ומחר תקיפה שלו יכולה להסתיים באסון''.

תיעוד מצלמת האבטחה היחיד בו נראה בעל הכלב (צילום סלולרי)


תמר אינה יודעת אם התקרית נקלטה במצלמות אבטחה בפארק וכל מה שהצליחה להשיג זה צילום של מצלמת אבטחה של מקום סמוך, בו נראה בעל הכלב מרחוק ברחוב צדדי.  ''כרגע לא הוגשה תלונה במשטרה כי אנחנו אוהבים פיטבולים ולא רוצים לסיים את זה מכוער. אנחנו צריכים לדעת אם שותף שלי צריך לעשות חיסון כלבת ולגמרי מעדיפים לסגור את העניינים בינינו. אם שמעתם, ראיתם, או שהבעלים קורא את הכתבה, שיפנה אליי בבקשה, אני אעריך את זה מאוד''.

הכלב של תמר ננשך בצווארו ובמזל לא נפגע בכלי דם (צילום סלולרי)
​​​​​​​


תמר רואה את התקרית בחומרה: ''נשארתי בבאר שבע אחרי שסיימתי את הלימודים, כי אני אוהבת את העיר הזו. רוב חבריי עזבו חזרה למרכז. אני אוהבת את באר שבע, אני פעילה ומעורבת בתחום הקהילתי, אני לא מכונה לעבור בעניין הזה לסדר היום. גם השותף שלי לדירה נפגע וגם הכלב שלי ננשך באופן כזה שיכול היה למות. 

''אני מאוד אוהבת ופעילה למען בעלי חיים. פיטבולים הם גזע של אפרוחים, ואני לא צריכה מומחים בשקל כדי לספר לי את זה. דווקא בגלל זה, פיטבול שתוקף זה לא תקין בעיניי ואני רוצה לסגור את העניינים עם הבעלים'', אומרת תמר.

זה אינו המקרה היחידי בבאר שבע: לאחרונה דיווחנו על המקרים האלה:

כמעט אסון: כלבת תקיפה נשכה צעירה מב''ש בפארק ברמות

מזעזע: כלבי תקיפה הרגו ולעסו חתולים לנגד עיני ילדה בנחל עשן


בבאר שבע אמנם הוקמו פארקים לכלבים והעיר עושה למען טיפול בבעלי חיים, בין היתר על ידי הקמת פינות האכלה מסודרות לחתולים, אבל לאחרונה, כך נדמה, התרבו תקריות התקיפה על ידי כלבים מסוכנים. 

החוק להסדרת הפיקוח על כלבים, התשס"ג-2002 הינו החוק שנועד להסדיר את החזקתם של כלבים בישראל. על פי החוק, שמונה גזעי כלבים הוכרזו כמסוכנים בישראל. בהכנת הרשימה נלקחו בחשבון שתי תכונות עיקריות של הכלב: מידת תוקפנותו ומידת הנזק שהוא עלול לגרום. גזעי כלבים המוגדרים כ"כלב מסוכן" בחוק להסדרת הפיקוח על כלבים הם: אמריקן סטאפורדשייר טרייר (אמסטף),  בול טרייר (אנגלי),  דוגו ארגנטינו (ארגנטינאי),  טוסה אינו (יפני),  סטאפורדשייר בול טרייר (סטאף אנגלי),  אמריקן פיט בול טרייר (פיטבול),  פילה ברזילרו (מסטיף ברזילאי)  ורוטוויילר.

תגובות

End of content

No more pages to load