• 13 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אלפים ליוו בדרכו האחרונה את סמ''ר גל קיידאן, שנרצח בפיגוע באריאל

סמ''ר גל קיידאן והרב אחיעד אטינגר נרצחו אתמול בפיגוע באריאל. קיידאן הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בבאר שבע

רבבות ליוו את סמ''ר גל קיידאן בדרכו האחרונה (צילום סלולרי)

קהל אלפים ליווה הבוקר בדרכו האחרונה את סמ''ר גל קיידאן, לוחם בגדוד תותחנים 334 בחטיבת "האש", בן 19, מבאר שבע, שהובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בבאר שבע. אל ההלוויה הגיעו תושבים רבים, חברי ילדות של גל, ידידי המשפחה, נציגים מצה''ל ומעיריית באר שבע. 

סמ''ר גל קיידאן ז''ל, היה בן שלישי לזוג הורים שעלו בשנות השבעים לישראל מברית המועצות. הוא היה תלמיד ומוזיקאי מחונן, ''אבדה גדולה למשפחה ולחברים'', כפי שאמרו מכריו, הוא למד בתיכון מקיף ז' בבאר שבע ונחשב לעילוי במוסיקה בקונסרבטוריו העירוני. אתמול והבקר התגודדו רבים בקרבת בית המשפחה בשכונת רמות, ממאנים לקלוט את האסון הנורא. חברי הילדות שלו ושכניו סיפרו על ילד מחונן, תלמיד מצטיין שאהב גם מוסיקה וגם בעלי חיים. השכנים מספרים על משפחה ערכית, שהשקיעה רבות בחינוך הילדים. גל היה אחד הנגנים המעטים בישראל על מנדוצ'לו והצטיין מאוד בלימודי המוסיקה.

המשפחה ביקשה מהתקשורת לא לסקר את טקס הללוויה. בטקס נשאו הספדים חברים, מפקדים ואישי ציבור. זרים רבים הונחו על הקבר הטרי. 

מחקירת  הפיגוע עולה, כי מחבל חטף את נשקו של גל,  מסוג אם-16 ופתח במסע ירי. מהיריות נפצע אנושות הרב אחיעד אטינגר ז''ל, שנפטר הבוקר מפצעיו וחייל נוסף נורה על ידי המחבל בצומת גיתי אבישר, ומצבו קשה. הפצועים הובהלו לבית החולים בילינסון בפתח תקווה.  מתחקיר ראשוני של האירוע עולה כי המחבל דקר את קיידאן, ואז גנב את נשקו, פתח באש לעבר כלי רכב בצומת אריאל. אחרי הירי, המחבל שדד רכב מאזרח זר ונמלט מהזירה. כוחות הביטחון ערכו מצוד אחרי המפגע בשטחי הכפר הפלסטיני בורקין. 

וידאו: קונצרט הסיום של גל קיידאן ז''ל, באולם הקונסרסבטוריון בב''ש
​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load