• 07 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

המערב הפרוע בב''ש גובה מחיר: ''אנחנו לא יכולים להמשיך לתפקד''

בפוסט חריף, שפורסם ב''באר שבע ביחד'', מגולל כפיר שקורי, מבעלי האינטרפול, את המציאות הבלתי נסבלת של בעלי העסקים במתחם, הסובל ממכת פריצות. המשטרה: ''כל תלונה נבדקת ביסודיות''

פורצים לאחד העסקים בביג, בשבת, לפני שבוע (צילום מצלמת אבטחה)

מכת פריצות במתחם רובעי העסקים בבאר שבע ולבעלי העסקים נמאס לשתוק. לדבריהם, המקום, המושך מדי יום אלפי לקוחות, הפך לגן עדן לגנבים. אתמול בערב התפרסם בקבוצת ''באר שבע ביחד'' פוסט של כפיר שקורי, מבעלי האינטרפול, בו הוא מגולל את מצוקתם של בעלי העסקים במתחם הקניות מקס, הקובלים על מציאות ''המערב הפרוע'' במקום. שקורי מפרט בפוסט את רצף הפריצות שארעו במקום במהלך החודשיים האחרונים, מבלי לספור את מקרי השוד של סניף הדואר:

''28.2.19 פריצה בלילה שבין ראשון לשני מחסן של מסיבבה.
2.3.19 ניסיון פריצה לכספומט בביג מקס אמות ניסיון למשוך אותו ללא הצלחה.
6.3.19 פריצה לווייט פול גניבת כספת וקופה.
9.3.19 פריצה לאינטרפול בביג מקס אמות גניבת כספות וקופות.
16.3.19 פריצה לבאולינג גניבת כספת וקופות.
20.3.19 פריצה נוספת לוויט פול גניבת קופות.
21.3.19 פריצה לחנות נעליים weshoes.
23.3.19 שוד תחנת הדלק ליד הביג.
24.3.19 פריצה למסעדה במתחם הone''.

וידאו: תיעוד פריצה  (צילום: מצלמת אבטחה מיום שבת, לפני כשבוע)

''המתחמים הפכו לפנינה לגנבים, לפורצים ולפשע המאורגן, מתחת לאף של משטרת ישראל ומתחת לאף שלנו התושבים וזה אשכרה לא מזיז לאף אחד. במהלך החודש האחרון נפרצו כ-10 פעמים! בתי עסק שונים במתחמים, בהם מקס'', כתב כפיר.

לדבריו, עד כה לא נעצרו חשודים במעשים, כפי שהוא מציין בפוסט: ''חשוב לציין שבכל פריצה ופריצה בעלי העסקים והנפגעים דיווחו במידי למשטרת באר-שבע על המקרה, פנינו גם לעיריית באר-שבע בנושא, סיפרנו והסברנו על המגמתיות ודפוסי הפעולה החוזרים ועדיין לא קורה עם זה כלום חוץ מהבטחות שיהיה בסדר ויטפלו בזה''.

''אנחנו בעלי העסקים מסיבבה, אינטרפול, באולינג, וייט פול, weshoes וגרייטשיפ כולנו שבויים ובני ערובה למצב בלתי נסבל בו אנחנו לא יכולים להמשיך ולתפקד על העסקים שלנו. במקום להתעסק בכם הלקוחות שלנו אנחנו מתעסקים בפריצות, חקירות של ביטוחים, השתתפויות עצמיות ובירוקרטיה שלא ברא השטן'', קובל שקורי. 

העצומה מתפרסמת באותו ערב בו אנחנו מדווחים על פריצה לחנות מחשבים BGPC בשכונת רמות, באיזור המועד לפורענות.

הפוסט של כפיר שקורי זכה לתגובות רבות של גולשי באר שבע ביחד, כאשר התחושה הכללית שמביעים הגולשים היא של אובדן ביטחון. 

כפיר שקורי מחזקת טענה זו: ''אם במדינת ישראל בכלל ובבאר שבע בפרט אנחנו כבעלי עסקים לא יכולים לקבל את הדבר האלמנטרי והברור לכל – הגנה ותחושת ביטחון מכוחות הביטחון והגופים שאמונים על כך אפשר להכריז על כישלון טוטאלי ויאללה לקפל את הבסטה. לא יכול להיות שחתך אוכלוסייה מסוים יעשה בדרום ככל העולה על רוחו, כאילו הם נמצאים במדינת עולם שלישי שבה הכוח והאנרכיה שולטים ולא שלטון החוק''.

''עצם זה שהתופעה הזאת ממשיכה להתקיים לאורך חודשים זה נתון מטורף בפני עצמו, זה זלזול בנו ובכם ובכל אזרח אחר במדינה. מספרים לנו שבאר שבע היא בירת ההזדמנויות של ישראל, שאנחנו הצעירים צריכים להישאר בעיר שבה גדלנו ולהתפתח וליזום, אז הקשבנו ויזמנו והקמנו מקומות מדהימים בהשקעות אדירות של משאבים כלכליים ונפשיים כאחד''.

''במצב הנוכחי אנחנו לא באמת יכולים לעשות את כל זה כי אנחנו תחת מתקפה יומיומית בלתי נגמרת של גורמי פשיעה ארורים, הגיע הזמן שמישהו יקום ויגיד את זה ולא יפחד, גם אם הפרסום הזה יעלה לנו במחיר אישי יקר, גם אם המשטרה תתעצבן ולא תספור אותנו כי פרסמנו את זה ברשת החברתית, לנו אין פחד לשלם את המחיר''.

כפיר שקורי אומר לברנז'ה NEWS, כי הוא ובעלי עסקים אחרים במתחמים ניסו להשיג פתרון למצבם בכל דרך אפשרית, ללא הועיל. לדבריו, הוא  - ובעלי עסקים אחרים, הגישו תלונות המשטרה. ''בלי הגשת תלונה, הרי עסק לא יכול להתנהל מול הביטוח, כך שכל המקרים האלה מתועדים היטב''.

​​​​​​​ממשטרת ישראל נמסר בתגובה:
''במסגרת המאבק המתמשך בעבירות הרכוש שהניב בשנים האחרונות ירידה משמעותית בכל הארץ, פועלת המשטרה בנחישות נגד כנופיות ועברייני רכוש באשר הם למען שלמות רכושם של אזרחי ישראל. רק בגזרת תחנת באר שבע, הוגשו בשנה החולפת 257 כתבי אישום בגין התפרצות - עלייה של 10% משנת 2017, ו-756 כתבי אישום נגד עברייני רכוש- עלייה של 22%. נדגיש כי כל תלונה המתקבלת בהקשר זה, נבדקת ביסודיות תוך ביצוע מגוון פעולות חקירה שפעמים רבות מובילות לפענוח, אך לא כל תלונה מבשילה לאחר מיצוי החקירה לאיתור העבריין ומיצוי הדין עמו''.

''משטרת ישראל מקיימת שיח רצוף עם הציבור אשר הניב את מיקוד האכיפה "חורף חם" בסוף שנת 2018 ואך לאחרונה את "מגן 7 לבאר שבע" שנאכף בתחום עבירות איכות החיים ובתחום הפלילי''.

תגובות

End of content

No more pages to load