• 13 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הסלמה ביטחונית: פיגוע בכלא קציעות, ירי מעזה לשרון

בשעה 23:00 לערך, אסירי חמאס ביצעו פיגוע דקירה בכלא קציעות, שני קצינים נפצעו. בשעה 5:19 הבוקר: ירי חריג מעזה לשרון, פגיעה ישירה בבית

גונדר אשר וקנין נמבקר בסורוקה את קצין שב״ס כלאי שגיא שילואן, שנפצע בפיגוע (צילום: דוברות שב''ס)

הסלמה ביטחונית חריגה: פיגוע דקירה בכלא קציעות, אתמול, ראשון, סמוך לשעה 23:00. אסירי חמאס דקרו סוהרים בכלא קציעות. קצין שב''ס נדקר בצווארו ונפצע באורח קשה, לסורוקה פונו שמונה פצועים. הפיגוע אירע בעת שאסירים הועברו מתא לתא בכלא הדרומי. 

מתחקיר ההאירוע עולה, כי שני אסירים ביטחוניים, אנשי חמאס דקרו  באמצעות דוקרנים מאולתרים שני קציני שב"ס, שעת שאסירים הועברו מתא לתא. מפקד המשמרת בבית הסוהר נפגע בצוואר באורח בינוני. הוא פונה לסורוקה  באמצעות מסוק. הקצין השני נדקר בידו, כאשר השתלט על האסירים, מצבו קל. 

מסורוקה נמסר כי ''מהאירוע בקציעות פונו לביה״ח: קצין שב״ס, במצב בינוני. קצין נוסף נפגע קל. אל המקום הגיעו 11 פצועים נוספים: שניים מהם במצב קשה והשאר במצב קל עד בינוני''. 

הפיגוע בכלא בוצע על רקע החלטת שב''ס, בהוראת הדרג המדיני, לחסום את קליטת הטלפונים הסלולרים שברשות האסירים. בעוטף עזה נמשכו כל הערב פיצוץ המטענים והפרחת בלוני החבלה. 

וידאו: הפגיעה בבית, במושב בשרון (צילום שרץ ברשתות, ללא קרדיט)
​​​​​​​


​​​​​​​

הסלמה נוספת התרחשה הבוקר, בשעה 5:19 דקות: רקטת פאג'ר מעזה נורתה לכיוון השרון ופגעה בבית במושב משמרת. כוחות מד''א וצוותי כיבוי הוזעקו למקום, טיפלו בפצועים ובלכודים בשני בתים. מבחינת מערכת הביטחון מדובר באירוע חריג, שלא לומר ירי המגיע בהפתעה גמורה ומסמל רצון של חמאס להסלים את המערכה. אזעקות באיזור השרון לא נשמעו מאז צוק איתן, אך בינתיים אף אחד מהארגונים בעזה לא נטל אחריות. ראש הממשלה ושר הביטחון, בנימין נתניהו, שנמצא בביקור בארצות הבריתף עודכן במצב ויקיים התייעצות ביטחונית בשעות הבוקר. 

כתוצאה מהירי יש כמה נפגעים, בהם שני פעוטות. 

תושבים בשרון מדווחים על ''הפתעה גמורה'': האיזור אינו מורגל בירי רקטות, אך הבוקר הוחלט לקיים את הלימודים בשטח מועצת עמק חפר כרגיל. גורמים במועצה אומרים, כי לא הייתה כל התרעה על ירי. 

תגובות

End of content

No more pages to load