• 13 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הסלמה בדרום: צה''ל החל בתקיפה נרחבת בעזה, כוחות מוזרמים לדרום

מה שלא עשתה שנה של טרור בדרום עשה טיל אחד בשרון: צה''ל מרכז כוחות ברצועה, פעילויות בעוטף ובמקומות בנגב בוטלו. החניות יועברו בהמשך הערב, על פי ההתפתחויות

צה''ל תגבר את מערך כיפות הברזל לקראת פעילות בעזה (צילום ארכיון: דובר צה''ל)

מה שלא עשתה שנה של טרור מתמשך בנגב עושה טיל אחד על איזור השרון: בשעות האחרונות צה''ל נערך למה שנראה פעילות רחבת היקף, שיכולה לכלול כניסה קרקעית לעזה. חטיבות סדירות, יחד עם מפקדת אחת האוגדות הוקצפו לדרום, כחלק ממוכנות לקראת כניסה קרקעית לעזה, אם המצב יסלים. במקביל, מתוגבר מערך כיפות הברזל. סנוך לשעה 17:45 הודיעה דובר צה''ל כי החל בתקיפת מטרות טרור בעזה.

הבוקר, סמוך לשעה 5:20, נורה מעזה טיל פאג'ר לעבר איזור השרון, אשר פגע בבית וגרם לפציעתם של תושבים. בעקבטות המקרה, הן ראש הממשלה בנימין נתניהו והן מועמד כוחול לבן לראשות הממשלה, רא''ל (מיל.) בני גנץ, החליטו לקצר את הביקור בארצות הברית ולחזור בשעות הקרובות לישראל. 

מהבוקר, ובתום הערכת מצב, הוחלט באוגדת עזה על חסימת אזורים וצירים הסמוכים לגדר המערכת.  בנוסף הוחלט על עצירת עבודות חקלאיות במרחבים הסמוכים לגדר המערכת, נמסר דובר צה''ל. ''יש להמשיך להישמע להוראות שיימסרו ע״י צה״ל ככל שיידרש''. 

משעות הצהרים הופצה הודעה לש מועצת אשכול, על פיה משעה 16:00 מופסקים חוגים ומבוטלים אירועים: ''נוכח המתיחות הבטחונית הוחלט על ביטול פעילות החוגים היום אחר הצהריים והחוגים יסתיימו בשעה 15:45. כל פעילות החוגים מעבר לשעה זו מבוטלת להיום. אנו בקשר עם הצבא ונעדכן בכל התפתחות''.

בדקות האחרונות, כך מוסרים נוסעים, נעצרה תנועת הרכבות בין אשקלון לשדרות ובבעיר אשקלון הוחלט לפתוח את המקלטים. תחנות שונות, בהן אופקים ונתיבות, ייסגרו בשעות הקרובות. 

דובר צה"ל חשף היום, בתדרוך כתבים, כי הרקטה שפגעה  במושב משמרת שוגרה מאזור רפיח. מדוברת ברקטה מייצור עצמי של החמאס, העתק של רקטה אירנית, אשר יש לה טווח של 120 ק"מ. עם זאת, חמאס ניסה גם הפעם לטעון כי מדובר בירי שנעשה בטעות וכי אינו יודע מי ירה את הרקטה. 

תגובות

End of content

No more pages to load