• 28 יולי 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''הדרום החדש'' של אלונה ברקת: גם באר שבע תוכנס ל''קו העימות''

אלונה ברקת, שהשר בנט מייעד לתפקיד שרה בכירה בממשלה הבאה, חשפה היום את התוכנית שתכניס את העיר ב''ש להגדרה של יישוב בקו העימות

אלונה ברקת, עם בנט ושקד (צילום: פייסבוק)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפרלמנטרי

יו"ר הימין החדש נפתלי בנט ושחקנית הרכש החדשה אלונה ברקת  קיימו היום מסיבת עיתונאים בעיר אשדוד שכול כולה עסקה בנושאים החשובים והבוערים של הנגב, שחווה כבר 18 שנה טרור של רקטות, בלוני חבלה ותבערה ומצוקה גדולה בנושאים של איכות חיים ופרנסה. על פי התוכנית המוצעת, באר שבע תוגדר כיישוב בקו העימות, אשר לנוכח המציאות שמכתיב החמאס, יורחב ל-40 קילומטרים. 

תוכנית הימין החדש זכתה לשם "הדרום החדש". את ברקת הציג בנט כ"שרה חברתית בכירה" בממשלה הבאה בראשות נתניהו .
התוכנית מדברת על שיפור ההתמודדות מול חמאס והשגת שקט בדרום והרחבת קו העימות הדרום מערבי שכיום חל על היישובים הנמצאים במרחק7 קילומטרים מהרצועה, ליישובים במרחק 40 קילומטרים כלומר שיכיל גם את אשקלון, אשדוד ובאר שבע.
השניים הדגישו וציינו כי זה יהיה התנאי של המפלגה לכניסה לממשלה הבאה.

באשר לנושא הכלכלי: על פי התוכנית הטבות המס שמהן נהנים תושבי קו העימות יחולו על כל תושבי האזור,ויגדילו את שכר הנטו שלהם .מי שמרוויח 10.000 ש"ח בחודש  יהנה מתוספת שנתית לנטו של כ-11אלף שקל.

הבטחות נוספות בתוכנית שתושבי באר שבע והדרום שמעו  לא בפעם הראשונה; הקמת בית חולים נוסף בבאר שבע . והשוואת רמת שרותי הבריאות לאלה של מרכז הארץ.ואיך אפשר בלי הבטחת שדה התעופה הבילאומי בנבטים  "נתב"ג 2".

ברקת הדגישה ואמרה: "אם הדרום יקבל את אותם המשאבים שמקבלים בתל אביב נביא את הרוח ונרתום את המשוגעים לדבר ונעשה מהפכה בדרום בדיוק כמו שעשינו בכדורגל. אני עוברת מכדורגל לפוליטיקה כדי לשכפל את המהפכה לשאר התחומים וכדי להיות שרת הדרום בממשלת נתניהו הבאה."

"גזלו את קוו העימות מאשקלון, אשדוד באר שבע וישובים אחרים כדי לחסוך על חשבונם מיליארד וחצי שקלים בשנה לקופת האוצר.אנחנו נחזיר לתושבי הדרום את מה שמגיע להם."

אלונה גם דיברה על מצוקת הבריאות בדרום: "מספר המיטות האחיות והרופאים לנפש נמוך בכחצי מהמרכז .העומס בסורוקה הוא בלתי נסבל וזמני ההמתנה למומחים גבוה פי חמישה ממרכז הארץ''. בית החולים החדשבבאר שבע מתעכב כבר 15 שנה כי לאף אחד לא איכפת שתוחלת החיים שלכם קצרה בחמש שנים מתושב המרכז ושתמותת התינוקות שלכם כפולה מאשר במרכז".

תגובות

End of content

No more pages to load