• 10 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

המדינה תובעת 760,000 ש''ח מהפורץ לנשקיית בסיס שדה תימן

פרקליטות מחוז דרום בשם משרד הביטחון, הגישה כתב תביעה נגד אבישי איטח, בגין רווחים שהפיק מגניבת כלי נשק מבסיס צבאי ומסחר בהם

הנשקייה בבסיס שדה תימן, בבוקר שלאחר הפריצה (צילום ארכיון: דוברות המשטרה)

פרקליטות מחוז דרום (אזרחי), בשם משרד הביטחון, הגישה היום לבית המשפט המחוזי בב"ש כתב תביעה בסך של 760,000 שקלים נגד אבישי איטח, בגין רווחים שהפיק הנתבע  מגניבת כלי נשק מבסיס צבאי ומסחר בהם לאחרים.

כתב התביעה הוגש בהמשך להרשעת הנתבע בהליך פלילי בביצוע עבירות חמורות של גניבה בנסיבות מחמירות, סחר בנשק ועוד. על פי עובדות כתב האישום, בהן הודה הנתבע במסגרת הסדר טיעון, התפרץ הנתבע לנשקייה בבסיס צבאי "שדה תימן" בו עבד אחיו, גנב מהנשקייה  33 רובי 16 M ומכר אותם לאחרים בסכום כולל של 760,000 ש"ח. לאחר מאמצים רבים, הצליחה המדינה לאתר 13 מהנשקים הגנובים.

על הנתבע הוטלו בגזר הדין 9.5 שנות מאסר בפועל, אותם הוא עודנו מרצה, מאסר על תנאי וקנס בסך של 70,000 ש"ח.

בגזר הדין, עמד ביהמ"ש המחוזי בב"ש על חומרת מעשיו של הנתבע וציין, בין היתר, כי "ניסיון החיים מלמד שנשק מוצא דרכו לידיים עברייניות ולמפגעים שהוכיחו שלעיתים אינם מהססים להשתמש בו גם במקומות ציבוריים וגם כאשר כתוצאה מכך עלולים להיפגע אנשים תמימים שבאקראי נקלעו לזירה. כפי שנלמד, לכלי הנשק הבלתי חוקיים "ביקוש" רב וסכומי הכסף הגבוהים שהגורמים העבריינים מוכנים לשלם תמורת רובים ואקדחים...הפיתוי הכספי הגלום בעבירות נשק מחייב אף הוא השתת ענישה מרתיעה".

בהתבסס על הרשעת הנתבע בפסק דין חלוט, הוגשה כאמור התביעה האזרחית לתשלום  סך של 760,000 ש"ח המגלם את סכום ההתעשרות של הנתבע בגין מכירת כלי הנשק הגנובים.

התביעה הוגשה באמצעות עוה"ד אנטוניוס מרשי ותהילה שמשון מפרקליטות מחוז דרום (אזרחי), כחלק ממדיניות חטיבת תביעות וביטוח באגף הייעוץ המשפטי למשרד הביטחון להגיש תביעות כנגד כל גורם, לרבות פרטי, אשר במעשיו או במחדליו מתעשר שלא כדיו או מסב נזק למדינת ישראל.


תגובות

End of content

No more pages to load