• 03 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

יצחק שתיל, יקיר העיר ב''ש, הלך לעולמו

שתיל ז''ל שימש בשנות ה-60 ככתב של עיתונים שונים, היה מראשוני כתבי הטלוויזיה והרדיו בב''ש ובשנים האחרונות עסק בעיקר בכתיבת ספרים על ב''ש

יצחק שתיל ז''ל, עם רעייתו יהודית תבל''א (צילום: NADAVROAS / CC BY SA 4.0)

איש התקשורת הבאר שבעי יצחק שתיל נפטר במהלך הלילה, בגיל 78. בעבר, זכה באות יקיר באר שבע. שתיל נולד בתל אביב, למד בבית ספר יסודי ביל"ו, בתיכון ביל"ו ותיכון עירוני ה'. הוא היה חבר בתנועת הנוער בית"ר ותנועת החרות. בשנים 1957-1958 היה כתב העיתון ''חרות'' בלוד וכתב לענייני שחמט וספורט. את שרותו בצה"ל עשה בגדוד חיל התותחנים ובחיל האספקה.

לבאר שבע הגיע שתיל בשנת 1962 כעיתונאי בעיתון ''חרות'' ובהמשך החל שימש ככתב הספורט של ''ידיעות אחרונות''. במקביל שימש ככתב קול ישראל בבאר שבע. כאשר אוחדו העיתונים "חרות" ו"הבוקר" שימש כסופרו של עיתון ''היום'', ביטאונה של גח"ל. בשנת 1968 כתב בעיתון ''דבר''.

יצחק שתיל ז''ל, עם מנחם בגין ז''ל, בעת ראיון עתונאי (צילום: NADAVROAS / CC BY SA 3.0)​​​​​​​

שתיל ז''ל היה העיתונאי הבאר שבעי הראשון ששידר כתבות לתוכניות הרדיו, בהן ''שירים ושערים''. בשנת 1969 שימש ככתב הראשון של הטלוויזיה הישראלית בבאר שבע ובנגב בתוכנית "מבט ספורט". בשנת 1968הנחה את תוכנית האירוח והראיונות "על הסכין" בהן הופיעו שרים, חברי כנסת, אישי ציבור וספורט ואומנים. בשנת 1970 ייסד את המקומון הראשון בבאר שבע "ידיעות באר שבע". כמו כן, בשנת 1967, לאחר מלחמת ששת הימים, יזם את הקמתו של מועדון לפצועי צה"ל שהיו מאושפזים בבית החולים סורוקה בבאר שבע.

בשנת 1971 הוא הקים את מועדון האגרוף של בית"ר באר שבע ברחוב בר גיורא בשכונה ד'. במסגרת זו ארגן את אליפות ישראל לשנת 1972, בהשתתפות מאות מתאבקים מכל רחבי הארץ וכן את אליפות ישראל הפתוחה באגרוף, בשנת 1973.

במשך שנים סיקר שתיל אירועי ספורט בינלאומיים בארץ ובחו"ל, החל באליפות העולם בכדורגל, גביע אירופה בכדורגל, גביע אירופה בכדורסל, "גביע דייוויס" בטניס, אליפות העולם בכדוריד ועוד.

בשנים 1991-2014 ערך וכתב 19 ספרים, שרובם עוסקים בבאר שבע.  כחבר בוועדת השמות של עיריית באר שבע בשיתוף ראש עיריית באר שבע יעקב טרנר ושגריר טורקיה בישראל נמיק תאן, הוביל לקריאת הרחבה שליד תחנת הרכבת הטורקית על שמו של מוסטפא כמאל אטאטורק.

בשנת 2003 הוענק לשתיל אות ''יקיר התקשורת'' מטעם עיריית באר שבע ותא עיתונאי הנגב ובשנת 2009 עוטר באות יקיר באר שבע. היה חבר הנהלת מוזיאון "סטרומה" וחבר בהנהלה הציבורית של תיאטרון באר שבע.

יהי זכרו ברוך!

תגובות

End of content

No more pages to load