• 28 יולי 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מטה מאבק להצלת חרסה בב''ש, למנוע פיטורי 115 עובדים

על רקע הכוונה של בעלי המפעל לסגור את הפעילות בב''ש ולהעביר את הייצור לטורקיה: ראש עיריית ב''ש ויו''ר ההסתדרות בנגב מקימים מטה מאבק להצלת המפעל הותיק

יו''ר ההסתדרות בנגב ורוה''ע ב''ש. להציל את חרסה (צילום סלולרי)

מטה להצלת מפעל חרסה ולמנוע את הפיטורים של למעלה מ-100 עובדים: ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' ומאיר בביוף יו"ר ההסתדרות בנגב נפגשו הבוקר לשיחה,  במטרה לתכנן מהלכים בקשר לסכנה המוחשית של סגירת מפעל חרסה, מפעל ותיק בבטר שבע  ליצור כלים סניטריים מחרס. בעלי המפעל מתכוונים להעביר את הייצור מישראל לטורקיה, למפעל מקביל שהקים שם הבעלים, איש העסקים יואב גולן. 

אם המפעל בבאר שבע ייסגר, 115 עובדיו, בהם עובדים ותיקים מאוד, ייפלטו את מעגל האבטלה, בעיר בה לא קל למצוא עבודה חדשה. העובדים מאוגדים בהסתדרות, שמלווה אותם גם בימי שיגרה. 

לאחרונה, בעקבות ידיעות בדבר הכוונה לסגור את המפעל בבאר שבע, הוכרז סכסוך עבודה בחרסה. העובדים, תושבי באר שבע והאזור, קיבלו בהפתעה גמורה את הידיעות, שפורסמו בעיתונות הכלכלית, על כוונות בעל השליטה בחברת חמת, יואב גולן, לסגור את מפעל חרסה שבבעלותה ולהעביר את הייצור לטורקיה, בה משולם שכר נמוך מאוד לעובדים, תשתיות האנרגיה טובות מבבאר שבע והמסים נמוכים יותר. 

''מסר חריף הועבר לבעלים על ידי ההסתדרות בנגב בדבר חובת ההיוועצות עם העובדים וניציגיהם לפני כל צעד שינקט בענין זה.
נכון לעכשיו הוחלט לקיים שורה של בדיקות כלכליות ולהשאר עם יד על הדופק...ערוכים ומוכנים להגיב בחריפות אם יהיה צורך'', אומרים הבוקר בהסתדרות. 

בחברה טוענים, בהודעות שייצאו לתקשורת, כי כל צעד בדבר סגירת המפעל בבאר שבע מחייב פגישות עם הנהלת החברה וכאלה טרם היו. 

תגובות

End of content

No more pages to load